X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd obiecuje samorządom dodatkowe pieniądze. Piotr Müller podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 14:44
- Tylko w tym roku 8 mld zł dodatkowo trafia do samorządu terytorialnego na poczet przyszłego roku. Dodatkowo 4 mld zł przeznaczymy na inwestycje wodno-kanalizacyjne, które również trafią w tym roku do samorządu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Panorama Bydgoszczy (zdj. ilustracyjne)
Panorama Bydgoszczy (zdj. ilustracyjne)Foto: PhotoWiolaGrafika/Shutterstock

Piotr Müller podkreślił w piątek na konferencji prasowej w Bydgoszczy, że aby Polska mogła rozwijać się w sposób równomierny został przygotowany pakiet rozwiązań dla samorządu terytorialnego. - Tak, aby te reformy korzystne, które pozostawiają pieniądze obywatelom w portfelach, nie wiązały się z negatywnymi skutkami dla samorządu terytorialnego - powiedział rzecznik rządu.

inwestycje drogowe free 1200.jpg
Więcej pieniędzy dla samorządów? Senackie komisje za zwiększeniem dotacji

Jak zaznaczył, "tylko w tym roku 8 mld złotych dodatkowo trafia do samorządu terytorialnego na poczet przyszłego roku". - Dodatkowo 4 mld złotych przeznaczymy na inwestycje wodno-kanalizacyjne, które również trafią w tym roku do samorządu terytorialnego - zapowiedział Piotr Müller.

Czytaj także: 

Oprócz tego - jak dodał - "mamy Rządowy Fundusz Polski Ład, którego rozstrzygnięcie będzie już niebawem". - Te wszystkie rozwiązania wraz z subwencją rozwojową oraz pakietem samorządowym stabilizującym wydatki samorządu terytorialnego powodują, że łącznie samorządy w przyszłym roku zyskają blisko 10 pkt. procentowych, jeżeli chodzi o własne przychody - podkreślił rzecznik rządu.

"Manipulacja" PO

Według niego, "sprytnie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej manipulują tabelami związanymi z oceną skutków regulacji pokazując jedną ustawę, która dotyczy obniżenia podatków, która dotyczy tego, że 17 mld złotych trafi do obywateli". - Nie pokazując jednocześnie pakietu samorządowego, nie pokazując równocześnie nowelizacji budżetu państwa, która daje dodatkowe pieniądze dla samorządu terytorialnego - wskazał Piotr Müller.

00:25 muyller - manipulacja opozycjie setka .mp3 Rzecznik rządu o manipulacjach przedstawicieli opozycji w sprawie Polskiego Ładu (IAR)

Jak mówił, "te wszystkie ustawy powodują, że w praktyce samorząd terytorialny otrzyma większe środki finansowe, niż byłoby to bez korekt, które wprowadziliśmy w tych ustawach".

1200.jpg
Premier: Polski Ład jest kluczem do skoku cywilizacyjnego

Cele Polskiego Ładu

Rządowy Fundusz Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

W środę w Warszawie samorządowcy z całej Polski protestowali przeciwko rozwiązaniom proponowanym w Polskim Ładzie. Według samorządowców, którzy podpisali wspólny apel, Polski Ład doprowadzi do większej centralizacji państwa. - W imieniu naszych gmin postulujemy i domagamy się zwiększenia udziału samorządów w podatku PIT, adekwatnego do utraconych wpływów wynikających z ustaw wprowadzanych w tzw. Polskim Ładzie oraz stworzenia Funduszu Rozwoju Polskiej Wsi, jako mechanizmu wyrównującego rozwój obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich - czytamy w apelu. 


mbl

Zobacz więcej na temat: POLSKA samorząd Piotr Müller

Czytaj także

Forum Inteligentnego Rozwoju: gdzie naukowcy-wizjonerzy spotykają się z biznesem i samorządami

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 11:30
W Toruniu już po raz piaty trwa trzydniowe Forum Inteligentnego Rozwoju. Od samego początku istnienia forum wiodącym tematem są wyzwania innowatorów związane z transferem wiedzy z sektora nauki do biznesu oraz z pomyślnym wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych usług i produktów. Pomysłodawcy i organizatorzy skupiają uwagę nie tylko na projektach wdrożeniach, ale także na badaniach podstawowych, bez których innowacje nie powstaną – właśnie takie projekty szczególnie promują, aby zwiększyć szansę na wykorzystanie tych badań w przyszłości w praktyce gospodarczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmiczne ceny mieszkań przeszłością? Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 06:29
Było "Mieszkanie dla młodych", a po nim "Mieszkanie plus". Teraz przyszedł czas na SIM, czyli Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. To nowa spółka realizująca budownictwo społeczne, która ma na celu budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością późniejszego wykupu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia nadszarpnęła budżety wszystkich europejskich samorządów. Luka sięga setek miliardów euro

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:19
180 mld euro wynosi spowodowana przez pandemię luka w budżetach samorządów w Unii Europejskiej. Tzw. efekt nożyc zdecydowanie najsilniej dotknął Niemcy, Polska znalazła się na siódmym miejscu pod względem nasilenia zjawiska - wynika z raportu Komitetu Regionów zaprezentowanego w Brukseli.
rozwiń zwiń