X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wniosek Trzaskowskiego odrzucony. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 17:32
Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła ostatecznie śledztwo w sprawie niezgodnych z prawem zachowań uczestników Marszu Niepodległości z 2019 roku, które było prowadzone z doniesienia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - ustalił portal wPolityce.pl. 
Marsz Niepodległości w Warszawie w 2019 roku
Marsz Niepodległości w Warszawie w 2019 rokuFoto: MW/ FORUM

Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury już 20 listopada 2019 roku i zostało umorzone 4 września 2020 roku, ale ratusz złożył wówczas zażalenie na tę decyzję.

marsz 1200 pap.jpg
Warszawa: 18 osób zatrzymanych w związku z obchodami Święta Niepodległości

Rafał Trzaskowski w zawiadomieniu napisał, że podczas marszu publicznie nawoływano do "nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych poprzez wznoszenie przez nieznane osoby haseł":"„Nie tęczowa, nie laicka, tylko Polska katolicka", "Bruk na rząd, USA imperium zła, czarny blok, biała siła”, "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, czy "Tu jest Polska, nie Izrael”.

Czytaj także: 

Ponadto podczas Marszu Niepodległości w 2019 roku, według Rafała Trzaskowskiego, uczestnicy mieli wznosić flagi między innymi z symbolem krzyża celtyckiego, symbolami Obozu Narodowo-Radykalnego, flagi z kołem zębatym - symbolem nazistowskiego Niemieckiego Frontu Pracy oraz mieczem i młotem, symbolizującymi strasseryzm - lewe skrzydło NSDAP.

"Nie przeglądał nagrań z monitoringu"

Rafał Trzaskowski miał nie widzieć osobiście wskazanych banerów i nie słyszeć opisywanych haseł, a powołać się na wiedzę Ewy Gawor, ówczesnej szefowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie uznała ostatecznie, że "nie sposób ocenić zachowania uczestników Marszu Niepodległości inaczej, aniżeli jako prezentacje własnych poglądów, wyraz poglądów politycznych o charakterze sceptycznym wobec prowadzonej polityki migracyjnej w Polsce i Europie, czy wyraz sprzeciwu wobec ideologii komunistycznej". Śledczy podkreślili, że "wyrażanie poglądów wchodzi w zakres konstytucyjnej zasady określonej w art. 54 Konstytucji RP i z tego też względu nie może być uznane za wypełnienie znamion czynu zabronionego".


mbl

Czytaj także

"Piękny, z miłości do ojczyzny". Senator PiS o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 18:30
- Skąd bierze się zamordyzm polityków lewicy, że chcą rozwiązać legalnie działającą organizację? Bo organizuje Marsz Niepodległości? To przecież piękne wydarzenie, przy biało-czerwonych flagach i patriotycznych hasłach. Ludzie zbierają się z miłości do ojczyzny. Dlaczego mamy im tego zakazywać? - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Kowalski: podwładni Tuska powinni odpowiedzieć za działania wobec Marszów Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:33
- Cały czas apeluję, zwłaszcza do posłów Konfederacji, żeby wnieśli wreszcie interpelację poselską i zażądali od obecnego szefa MSWiA przedstawienia dokumentów pokazujących, jakich metod użyli podwładni Donalda Tuska do rozbijania Marszów Niepodległości w czasie rządów PO - powiedział w Polskim Radiu 24 komentator i publicysta Marian Kowalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każdy powinien się przyłączyć, barwy partyjne nie mają znaczenia". Jan Pietrzak o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:30
- Jednym może się podobać organizator - pan Robert Bąkiewicz - a innym nie. Według mnie każdy powinien się przyłączyć do Marszu Niepodległości. Tu nie mają znaczenia barwy partyjne. Trzeba być, żeby zademonstrować swój stosunek do niepodległości - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
rozwiń zwiń