more_horiz
Wiadomości

Rozpoczyna się akcja "Choinki Jedynki 2021". Tematem jest wizja tajemnic Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 17:10
Ruszyła jubileuszowa 20. Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia - "Choinki Jedynki". Zebrane w tym roku środki trafią do Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i do Stowarzyszenia Wspólnota Chleb Życia. Akcji patronuje pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.
Choinki Jedynki 2021 - 20 edycja akcji charytatywnej Programu 1
Choinki Jedynki 2021 - 20 edycja akcji charytatywnej Programu 1Foto: Polskie Radio
Posłuchaj
00:54 11350744_1.mp3 Ruszyła akcja Choinki Jedynki. Relacja Sylwii Białek (IAR)
Choinki_1200x660.jpg
Choinki Jedynki 2021. Rusza jubileuszowa 20. Akcja Charytatywna Programu 1

W czasie akcji będzie można wylicytować dwadzieścia prac młodych artystów, które zostaną wybrane przez jurorów i dwanaście prac podopiecznych fundacji, dla których zbierane są pieniądze. W konkursie plastycznym mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Tematem jest wizja tajemnic Bożego Narodzenia.

Choinki Jedynki 2021 (wideo: youtube.com/PolskieradioPlofficial)

Anna Dymna powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że kupiła już mąkę, sól, klej do tapet i zabiera się do robienia masy solnej. Podkreśliła, że entuzjazm jej podopiecznych jest ogromny.

- Oni się tak cieszą, jak są potrzebni, jak ktoś do nich przychodzi - mówiła. Dodała, że prace nad rysunkami i obrazami już trwają.

Posłuchaj
00:23 11350726_1.mp3 Anna Dymna: oni wiedzą, że będą "Choinki Jedynki", że będzie aukcja. Oni się bardzo cieszą i mnie się to udziela (IAR)

Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy mówił, że podczas realizacji każdego kolejnego etapu akcji, wzruszenie jest ogromne.

- Za każdym razem, gdy wchodzimy do studia, w którym prace rozłożone są na sztalugach, serce rośnie - powiedział.

Posłuchaj
00:25 11350726_2.mp3 Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego: za każdym razem, gdy wchodzimy do studia, w którym prace rozłożone są na sztalugach, serce rośnie (IAR)

Zaznaczył, że emocje są żywe również później, gdy dorośli słuchacze otwierają dla drugiego człowieka swoje serca i portfele.

YouTube/Polskie Radio

Czytaj także:

Zebrane pieniądze trafią w tym roku także do Stowarzyszenia Wspólnota Chleb Życia, prowadzonego przez siostrę Małgorzatę Chmielewską. Siostra Małgorzata od lat pomaga osobom starszym, schorowanym i bezdomnym. Stowarzyszenie prowadzi jedenaście domów, do których przyjmuje osoby bezdomne, ale też w kryzysach. Jest też specjalny dom dla matek z dziećmi.

Posłuchaj
00:34 11350726_3.mp3 s. Małgorzata Chmielewska: prowadzimy jedenaście domów, do których przyjmujemy osoby bezdomne, ale też w kryzysach (IAR)

Pierwszy etap akcji to konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży. Prace te będą omawiane na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

W niedzielę, 5 grudnia odbędzie się tradycyjne wspólne malowanie z udziałem wybitnych postaci świata kultury, muzyki, nauki i sportu.

Dzień później rozpocznie się licytacja prac przyjaciół Pierwszego Programu Polskiego Radia, a Wielki Finał zaplanowano na 11 grudnia.

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem