X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zarzuty są bezpodstawne". Prokuratura Krajowa odpowiada Marianowi Banasiowi

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 14:10
Prokuratura Krajowa oświadczyła, że przekazane dziś na konferencji prasowej Prezesa NIK Mariana Banasia informacje dotyczące rzekomo bezprawnego gromadzenia przez prokuratorów dowodów w śledztwie, w którym Prokuratura Regionalna w Białymstoku chce mu przedstawić zarzuty, są nieprawdziwe.
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: AH/ FORUM

Prezes NIK mówił, że dysponuje oświadczeniami osób, które nakłaniano do składania fałszywych zeznań obciążających jego i jego rodzinę. Według słów Mariana Banasia, tym osobom w zamian za zeznania proponowani zwolnienie z aresztu tymczasowego. Prezes NIK zapowiedział, że wystąpi do marszałek Sejmu o powołanie komisji śledczej w tej sprawie.

Michał Kleiber 1200.jpg
NIK krytykuje Fundusz Sprawiedliwości. Prof. Kleiber: przenoszenie problemów na poziom państwowy

Prokuratura Krajowa, w odpowiedzi na to, oświadczyła, że materiały będące podstawą skierowania wniosku o uchylenie immunitetu prezesowi NIK, opierają się przede wszystkim na dokumentacji odnalezionej przez CBA w wyniku kilkudziesięciu przeszukań oraz z banków, urzędów i innych instytucji, a także na analizach i opiniach biegłych sporządzonych w oparciu o te dokumenty.

Czytaj także: 

"W żadnym z postępowań prowadzonych przez wszystkie prokuratury, prokuratorzy nie nakłaniali świadków ani podejrzanych do fałszywego oskarżania Mariana Banasia." - napisała Prokuratura Krajowa.

"Twierdzenia Mariana Banasia przekazane na konferencji prasowej są rozpaczliwą próbą odwrócenia uwagi opinii publicznej od meritum toczącego się w jego sprawie postępowania karnego" - głosi oświadczenie. 


mbl

Czytaj także

Prawnik z zarzutami oszustw i fałszerstw. Reprezentował m.in. Fundację Otwarty Dialog i byłych oficerów WSI

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 18:17
Jak donosi portal tvp.info, sąd zdecydował o przedłużeniu tymczasowego aresztu dla Jacka Ś. do grudnia 2021 r. Tydzień temu prawnik został zatrzymany w Budapeszcie w związku ze śledztwem dot. oszustw i fałszerstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek Trzaskowskiego odrzucony. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 17:32
Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła ostatecznie śledztwo w sprawie niezgodnych z prawem zachowań uczestników Marszu Niepodległości z 2019 roku, które było prowadzone z doniesienia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - ustalił portal wPolityce.pl. 
rozwiń zwiń