more_horiz
Wiadomości

"Na nowo zrozumieliśmy, jak ważna jest kultura wysoka". Dyrektor NIFC o Konkursie Chopinowskim

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 02:34
Dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i Konkursu Chopinowskiego Artur Szklener powiedział, że "świętem muzyki udowodniliśmy sobie, jak ważna jest kultura wysoka". Zakończył się 18. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Nagrodzeni pianiści wystąpili wieczorem w Filharmonii Narodowej na trzecim i ostatnim koncercie laureatów.
Artur Szklener
Artur SzklenerFoto: Andrzej Hulimka / Forum

Zdaniem Artura Szklenera Konkurs Chopinowski udowodnił, jak ważne jest spotkanie siebie nawzajem. - To wielkie święto muzyki, ale przede wszystkim wspaniały czas, w którym udowodniliśmy sobie, i w którym na nowo zrozumieliśmy, jak ważna dla nas jest kultura wysoka, jak ważna jest dla nas muzyka Fryderyka Chopina, ale też jak ważni jesteśmy dla siebie nawzajem - podkreślił Artur Szklener.

Czytaj także:
Bruce Liu i Andrzej Boreyko.jpg
Bruce Xiaoyu Liu z Kanady zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

Dyrektor dodał, że "ludzie, którzy przyjechali do Polski, żeby dzielić się swoją sztuką, swoją radością, zaprzyjaźnili się z laureatami poprzednich Konkursów, ale przede wszystkim zachwycili nas wszystkich". - Jesteśmy im wszystkim za to bardzo wdzięczni - stwierdził dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i Konkursu Chopinowskiego.

Posłuchaj
00:32 11362050_1.mp3 Dyrektor NIFC o Konkursie Chopinowskim. (IAR)

Czytaj także:

Laureaci konkursu zagrali krótkie recitale, a zwycięzca Bruce Xiaoyu Liu wykonał Koncert Fortepianowy e-moll z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki.

jbt

Zobacz także

Zobacz także