more_horiz
Wiadomości

Wszystkich Świętych i Zaduszki. Abp Jędraszewski: te dni przypominają nam o życiu wiecznym

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 03:45
Dzisiejsza Uroczystość Wszystkich Świętych i przypadający jutro Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych przypominają o życiu wiecznym - podkreśla arcybiskup Marek Jędraszewski. Wiceprzewodniczący Episkopatu Polski w wypowiedzi dla Polskiego Radia zwraca uwagę na liturgię tych dni, która przypomina o wierze w zmartwychwstanie ciał. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Dzień Wszystkich Świętych to dzień, w którym chcemy wychwalać Boga za wszystkich świętych, w większości nieznanych nam z imienia i nazwiska, którzy szli nieraz heroicznie drogą Ewangelii przez ziemskie życie i dostąpili chwały Pana Boga - podkreśla.

Posłuchaj
00:28 Abp Jędraszewski - święci heroicznie szli drogą ewangelii i dostąpili chwały pana Boga (IAR).mp3 Abp Jędraszewski: święci heroicznie szli drogą ewangelii i dostąpili chwały pana Boga (IAR)

ZOBACZ TAKŻE
wszystkich świętych free cmentarz free groby free shutt 1200 .jpg
"Odwiedzając zmarłych, obdarowujemy ich wdzięcznością i modlitwą". Orędzie abpa Dzięgi na Wszystkich Świętych

Jak dodaje arcybiskup Marek Jędraszewski przeżywane dni uświadamiają cel ludzkiego życia, którym jest życie wieczne.

Czytaj także: 

Zwraca uwagę, że zarówno Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i dzień zaduszny to dni kiedy pogłębiamy nadzieję na życie wieczne. - Ta nadzieja już się w nas zaczęła w chwili Chrztu świętego i modlimy się, by spełniła w niebie, kiedy będziemy mogli żyć pełnią miłości - mówi Polskiemu Radiu.

Na cmentarzach odbywają się dziś procesje żałobne. W oktawie Wszystkich Świętych można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, z powodu pandemii Penitencjaria Apostolska przedłuża na cały listopad odpusty zupełne za wiernych zmarłych.

Posłuchaj
00:31 Abp Jędraszerwski o Zaduszkach i Uroczystości Wszystkich Świętych (IAR).mp3 Abp Jędraszerwski o Zaduszkach i Uroczystości Wszystkich Świętych (IAR)

 

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem