more_horiz
Wiadomości

"Pragniemy pomóc oczekującym na wybawienie". Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 09:34
Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Wszystkich Świętych - ku czci wszystkich świętych chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie.
Św. Michał Archanioł
Św. Michał Archanioł Foto: Shutterstock/Miguelinoart

Salezjanin ksiądz Dominik Chmielewski podkreśla, że dziś czcimy zwycięstwo Jezusa Chrystusa w życiu świętych. - Świętujemy zwycięstwo Syna Bożego, w heroicznej miłości tych ludzi, których nazywamy świętymi. Którzy zdecydowali się tutaj na ziemi, każdego dnia kochać Boga całym sercem, ze wszystkich sił, z całej duszy i z całej swojej mocy - podkreśla duszpasterz. Zachęca również, by pomodlić się za wszystkich drogich zmarłych, ale przede wszystkim uświadomić sobie sens naszego życia.

Posłuchaj
00:25 11375251_3.mp3 Ks. Dominik Chmielewski o dniu Wszystkich Świętych (IAR) 
wszystkich świętych free cmentarz free groby free shutt 1200 .jpg
"Odwiedzając zmarłych, obdarowujemy ich wdzięcznością i modlitwą". Orędzie abpa Dzięgi na Wszystkich Świętych

W uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczyna się "szturm modlitewny ze świętym Michałem Archaniołem za zmarłych". - Modlitwą można pomóc bliskim zmarłym i duszom czyśćcowym w wybawianiu dusz - mówi ksiądz Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. - Listopad to miesiąc, w którym zaglądamy poza próg śmierci - w wieczność. Tam na naszą modlitwę czekają dusze zmarłych. Te groby też kiedyś będą puste. Dusze są już albo przed obliczem Pana Boga, albo już w niebie, albo w czyśćcu. Potrzebują oczyszczenia. Możemy im pomóc poprzez posługę miłosierdzia, jaką jest modlitwa - dodaje ksiądz Piotr Prusakiewicz.

Posłuchaj
00:31 11375251_2.mp3 Ks. Piotr Prusakiewicz zaprasza do modlitwy ze św. Michałem Archaniołem za dusze zmarłych (IAR) 

- W ramach inicjatywy publikowane będą modlitwy do św. Michała Archanioła za zmarłych oraz konferencje przybliżające naukę o czyśćcu i roli świętego Michała Archanioła w wybawianiu dusz - dodaje michalita oraz redaktor naczelny dwumiesięcznika "Któż jak Bóg" ksiądz Piotr Prusakiewicz. - Pragniemy pomóc tym, którzy oczekują na wybawienie. Można to uczynić, dołączając do tej wielkiej kampanii modlitewnej. Codziennie sięgamy po paciorki różańca, odmawiamy jedną dziesiątkę różańca świętego, do tego dołączamy litanię do św. Michała Archanioła i specjalną modlitwę - wyjaśnia duszpasterz.

Posłuchaj
00:28 11375251_1.mp3 Ks. Piotr Prusakiewicz: pragniemy pomóc tym, którzy oczekują na wybawienie (IAR) 

Czytaj również:

Wydarzenie "Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem za zmarłych" potrwa od dziś do 30 listopada w mediach społecznościowych organizatora - "Któż jak Bóg". Od 2 do 10 listopada odbędzie się wspólna modlitwa Nowenną do św. Michała Archanioła za zmarłych, 16 listopada odprawiona zostanie msza święta za zmarłych, których imiona będzie można wcześniej przesłać w komentarzu pod tematycznym postem na Facebooku "Któż jak Bóg". Więcej informacji na stronie: Facebook/SzturmModlitewnyZeŚwiętymMichałemArchaniołemZaZmarłych.

znicz free shutterstock 1200.jpg
"Jest darem od Boga". Filozof o czasie, życiu ziemskim i śmierci

nt

Zobacz także

Zobacz także