X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wulgarny, obraźliwy wpis Kurdej-Szatan wymierzony w Straż Graniczną. Prokuratura wszczęła dochodzenie

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 08:31
Prokuratura wszczęła z urzędu dochodzenie w sprawie wpisów Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka kilka dni temu na swoim profilu na portalu społecznościowym opublikowała wpis, w którym nazwała strażników granicznych m.in. mordercami. Wpis po jakimś czasie został usunięty.
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-SzatanFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie 8 listopada 2021 r. wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

kurdej 1200.jpg
Poparła aborcję na życzenie, a teraz kolęduje. Fani wytknęli Kurdej-Szatan hipokryzję

Postępowanie ma związek z zamieszczeniem kilka dni temu przez aktorkę Barbarę Kurdej-Szatan na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych wpisu, w którym miała znieważyć funkcjonariuszy Straży Granicznej. "To jest ku**a +straż graniczna+ ????? +Straż+ ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!" – napisała aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Wpis ten po jakimś czasie został usunięty.

Czytaj także:"Obecnie zabezpieczany jest materiał dowodowy w sprawie, w szczególności treści dostępne w przestrzeni internetowej" - dodała prokurator, tłumacząc, że postępowanie zostało wszczęte z urzędu.

Znieważenie funkcjonariuszy

To nie pierwsze postępowanie, jakie do tej pory prowadziła warszawska Prokuratura Okręgowa w sprawie znieważenia i pomówienia strażników granicznych lub żołnierzy Wojska Polskiego.

Tomasz Sakiewicz 1200.jpg
"Uderzają w polskie bezpieczeństwo". Sakiewicz o wypowiedzi emerytowanych generałów WP nt. sytuacji na granicy

Zarzut znieważenia i pomówienia żołnierzy Sił Zbrojnych RP usłyszał kilka dni temu opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk. Jak wcześniej podkreśliła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, zarzut związany jest z wypowiedzią Frasyniuka z sierpnia na antenie TVN. Podejrzany użył wówczas pod adresem żołnierzy ochraniających granicę państwową sformułowań - zdaniem prokuratury - znieważających i poniżających ich w opinii publicznej oraz narażających na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, jak również odmówił składania wyjaśnień w sprawie. Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest grzywną, karą ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do roku - przekazał prok. Skrzyniarz.

Zarzuty dla adwokata

cezary 1200 .jpg
#MuremZaPolskimMundurem. Internauci dziękują służbom za obronę granicy

Z kolei pod koniec września zarzuty w podobnej sprawie usłyszał warszawski adwokat Piotr B., który na swoim profilu na Twitterze zamieścił wpisy, w których miał nawoływać do naruszenia nietykalności funkcjonariuszy Straży Granicznej i znieważenia komendantów tej formacji.

- Z ustaleń dochodzenia wynika, że podejrzany w dniu 25 sierpnia 2021 r. opublikował za pośrednictwem internetowego portalu społecznościowego wezwanie do popełnienia przestępstw na szkodę tych funkcjonariuszy. Dokonał również znieważenia wskazanych osób, określając je słowem uznanym powszechnie za obelżywe - informowała pod koniec września prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Dodała, że podejrzany podczas przesłuchania nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

fc

Czytaj także

Frasyniuk odmówił składania wyjaśnień ws. znieważenia żołnierzy. "Grozi mu pozbawienie wolności"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 11:05
- Opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk usłyszał zarzut znieważenia i pomówienia żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurdej-Szatan nazwała funkcjonariuszy SG mordercami. Jest zawiadomienie do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 13:41
"Aktorka Barbara Kurdej-Szatan, znana m.in. z reklam marki Play, w mediach społecznościowych nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej »mordercami«. Czy celebrytkę spotkają konsekwencję za atak na polskie służby?" - pyta portal tvp.info. Jak poinformował Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, do prokuratury ma zostać złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przez nią przestępstwa. 
rozwiń zwiń