more_horiz
Wiadomości

Antysemicka manifestacja w Kaliszu. Szef MSWiA: policja zatrzymała trzy osoby

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 11:44
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że policja zatrzymała trzy osoby w związku z wydarzeniami w Kaliszu, do których doszło 11 listopada.
Antysemicki marsz odbył się 11 listopada w Kaliszu
Antysemicki marsz odbył się 11 listopada w KaliszuFoto: Forum/Paweł F. Matysiak

Uczestnicy marszu zorganizowanego w ubiegły czwartek na Rynku Głównym w tym mieście wykrzykiwali antysemickie hasła nawołujące do nienawiści i mordów. Spalili kopię tekstu Statutu Kaliskiego, czyli przywileju nadanego Żydom przez księcia wielkopolskiego Bolesława Pobożnego w 1264.

kalisz fb 1200.jpg
"Wydarzenia z 11 XI podważają podstawowe wartości". Oświadczenie Kościołów i wspólnot chrześcijańskich w Kaliszu

Wielkopolska policja potwierdziła zatrzymanie Piotra R., Wojciecha O. i Marcina O. Mają oni być doprowadzeni do Prokuratury w związku ze zorganizowanym przez nich wydarzeniem, podczas którego wyrażano nienawiść na tle narodowościowym. Mają usłyszeć zarzuty nawoływania do nienawiści oraz znieważania na tle narodowościowym.

Czytaj także:

"Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym, religijnym lub etnicznym. Wobec organizatorów haniebnego wydarzenia w Kaliszu państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość" - napisał na Twitterze szef MSWiA.

W czasie manifestacji i marszu wylegitymowano 67 osób i zabezpieczono dwa transparenty mogące zawierać zakazane treści.


st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem