more_horiz
Wiadomości

Mieszkańcy Podlasia z niepokojem patrzą na granicę. Chwalą żołnierzy i policję [SONDA]

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 12:27
Co o napiętej sytuacji na granicy z Białorusią sądzą mieszkańcy przygranicznej Sokółki? Zapytał ich o to będący na miejscu reporter portalu PolskieRadio24.pl Paweł Kurek.
Wspólne patrole pilnują m.in. dróg dojazdowych do strefy przygranicznej
Wspólne patrole pilnują m.in. dróg dojazdowych do strefy przygranicznejFoto: PAP/Abaca/Abdulhamid Hosbas /Anadolu Agency

Sokółka leży kilkanaście kilometrów od granicy z Białorusią. Mieszkańcy miasta znajdującego się niedaleko przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej, gdzie od przeszło tygodnia koczują tysiące migrantów próbujących przedrzeć się nielegalnie na polską stronę, są zaniepokojeni sytuacją.

- Obawiają się i zamykają domy - mówiła kobieta pochodząca z okolic Kuźnicy Białostockiej. Dodała, że mieszkańcy okolic przygranicznych czują się bezpiecznie, ze względu na obecność na miejscu wielu żołnierzy i funkcjonariuszy policji.

Czytaj także:

Dopytywana o migrantów z Bliskiego Wschodu po drugiej stronie granicy stwierdziła, że przylecieli na Białoruś i otrzymali od niej wizy, i to nie Polska "im coś obiecała, a Białoruś". - Oni zostali oszukani - dodała. - Żal nam tych dzieci, żal nam tych ludzi, ale żal też naszego wojska, dlatego że w tej sytuacji musi nas bronić, bo tak przysięgali - podsumowała mieszkanka Sokółki.

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem