more_horiz
Wiadomości

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: będą otwierane kolejne szpitale tymczasowe

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 16:16
Dziś zaczyna działać szpital tymczasowy we Wrocławiu, natomiast od 25 listopada pacjentów znów będzie przyjmował szpital na Stadionie Narodowym. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że będą otwierane kolejne szpitale tymczasowe. 
Przygotowania do wznowienia działalności szpitala na Stadionie Narodowym
Przygotowania do wznowienia działalności szpitala na Stadionie NarodowymFoto: PAP/Rafał Guz

- 25-tego, zgodnie z decyzją wojewody, powinien zostać otwarty szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Tam wszystko jest przygotowywane pod to otwarcie. Na początek ma być sto łóżek i dziesięć łóżek respiratorowych - powiedział rzecznik resortu zdrowia.

forum szczepienia koronawirus covid-19 1200.jpg
"Za mało, by osiągnąć odporność populacyjną". Wiceminister zdrowia o poziomie wyszczepienia Polaków

Obecnie w Polsce jest 20 aktywnych szpitali tymczasowych i 5 pasywnych, czyli takich, które mają sprzęt, ale potrzebna jest jeszcze kadra. Wojciech Andrusiewicz powiedział, że jeszcze nie są otwarte szpitale w Ciechocinku, Gdańsku i w Łodzi. - Na dzień dzisiejszy żaden z wojewodów nie widzi potrzeby otwierania tych placówek - dodał.

Posłuchaj
00:31 11404658_1.mp3 Rzecznik resortu zdrowia o łóżkach dla pacjentów z COVID-19(IAR) 

Rzecznik resortu zdrowia poinformował, że do końca listopada będzie ponad 26 tysięcy łóżek dla pacjentów z COVID-19. Do 20 grudnia ta liczba wzrośnie do 32-33 tysięcy. Obecnie hospitalizowanych jest blisko 15 500 pacjentów. Przygotowanych jest 21 tysięcy łóżek.

Czytaj także:

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem