more_horiz
Wiadomości

Beata Szydło o kolejnej rozmowie Merkel i Łukaszenki: kanclerz Niemiec łamie wszelkie zasady UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 20:46
Europoseł Beata Szydło podkreśliła, że kanclerz Angela Merkel łamie wszelkie zasady Unii Europejskiej, samodzielnie rozmawiając z Mińskiem i Moskwą. Jak poinformował rzecznik Angeli Merkel Steffen Seibert, kanclerz Niemiec rozmawiała w środę ponownie z białoruskim dyktatorem Aleksandrem Łukaszenką. Rozmowa dotyczyła napiętej sytuacji na granicy z Białorusią. Szefowa niemieckiego rządu wskazała na konieczność dostarczenia migrantom pomocy humanitarnej.
Obóz migrantów przy polsko-białoruskiej granicy
Obóz migrantów przy polsko-białoruskiej granicyFoto: Leonid Shcheglov/Forum

angela merkel shutterstock_644862949 1200.jpg
Kolejna rozmowa Merkel z Łukaszenką. Łosiewicz: to gigantyczny błąd

"Jej zachowanie przypomina najgorsze momenty historii, gdy traktowano kraje Europy Środkowej jako obiekty politycznego handlu. Nie może być zgody Polski na takie postępowanie Niemiec" - napisała na Twitterze Beata Szydło.

W trakcie rozmowy z białoruskim dyktatorem Angela Merkel mówiła także o potrzebie zapewnienia migrantom możliwości powrotu do krajów pochodzenia. "Rozmowa kanclerz Merkel z Łukaszenką była poprzedzona konsultacjami z Komisją Europejską. Nasz kurs jest zbieżny z oczekiwaniami unijnych komisarzy" - oświadczył rzecznik rządu federalnego Steffen Seibert.

Czytaj także:

W rozmowie z Łukaszenką kanclerz Merkel miała też podkreślić konieczność dostarczenia migrantom pomocy humanitarnej, przy wsparciu Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców oraz Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji.

To już druga rozmowa telefoniczna Angeli Merkel z reżimem w Mińsku w ciągu trzech dni. Steffen Seibert powiedział, że dojdzie jeszcze do kolejnych. Tymczasem według kandydata na szefa Zielonych, Omida Nouripoura, konsultacje z białoruskim "despotą" odebrały szefowej niemieckiego rządu wiarygodność.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem