more_horiz
Wiadomości

Podziękowanie dla polskich służb mundurowych. "Piosenki dla żołnierzy" w Programie 1 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 15:05
"Piosenki dla żołnierzy" to akcja, którą rozpoczyna Program 1 Polskiego Radia. Przedsięwzięcie jest wyrazem wsparcia i podziękowaniem dla polskich służb mundurowych, które stacjonują przy granicy polsko-białoruskiej.
Akcja Piosenki dla żołnierzy to wyraz wsparcia i podziękowanie dla polskich służb mundurowych, które stacjonują przy granicy polsko-białoruskiej
Akcja "Piosenki dla żołnierzy" to wyraz wsparcia i podziękowanie dla polskich służb mundurowych, które stacjonują przy granicy polsko-białoruskiejFoto: Twitter.com/@SztabGenWP

Słuchacze, dzwoniąc pod specjalny numer 22 645 26 25, mogą zamawiać piosenki i przesyłać dedykacje, wyrazy szacunku, podziękowania i wsparcia polskim służbom mundurowym, które w tym trudnym czasie stacjonują przy granicy polsko-białoruskiej i z poświęceniem pełnią swoją służbę.

Dedykacje i piosenki będzie można usłyszeć w specjalnym wydaniu audycji "Piosenki na życzenie" w najbliższą niedzielę (21.11) o 14.00.

Jak mówi dyrektor i redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy, piosenkę najlepiej zamówić do soboty, żeby organizatorzy akcji mieli czas na przygotowanie audycji. A ponieważ sekretarka działa przez całą dobę, utwory można zgłaszać cały czas.

"Piosenki na życzenie" to audycja współtworzona przez słuchaczy. To oni wybierają utwory, które można usłyszeć na antenie w każdą niedzielę po 14.00.

W specjalnej audycji poświęconej naszym służbom i do nich adresowanej wyemitowane zostaną wybrane utwory. Audycję "Piosenki na życzenie" prowadzi Iga Niewiadomska.

Służby mundurowe dbają o ochronę polsko-białoruskiej granicy

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. Unia Europejska i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Na granicy Polski i Białorusi znajduje się ponad 16 tysięcy żołnierzy.

Posłuchaj
00:24 11406773_1.mp3 Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy o akcji "Piosenki dla żołnierzy" (IAR) 

- Zdecydowana większość żołnierzy, którzy w tej chwili wykonują zadania na granicy, to żołnierze wojsk operacyjnych. Jest ich blisko 15 tysięcy, a ponad tysiąc to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej - powiedział w Polskim Radiu płk Marek Pietrzak, rzecznik WOT.

Wojska operacyjne wykonują swoje zadania głównie na linii granicy. Z kolei im głębiej cofamy się w kraj, tym większe jest zaangażowanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze WOT prowadzą też działania na samej granicy.

Czytaj także:

ng/IAR/Jedynka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem