X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

25 lat Polski w OECD. Premier spotkał się z sekretarzem generalnym organizacji

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 11:29
Jak poinformowała kancelaria premiera, Mateusz Morawiecki spotkał się z sekretarzem generalnym OECD Mathiasem Cormannem. Polska przystąpiła do organizacji 25. lat temu.
Premier Mateusz Morawiecki i sekretarz generalny OECD Mathias Cormann spotkali się w związku z przypadającą 25. rocznicą wstąpienia Polski do organizacji
Premier Mateusz Morawiecki i sekretarz generalny OECD Mathias Cormann spotkali się w związku z przypadającą 25. rocznicą wstąpienia Polski do organizacjiFoto: twitter.com/PremierRP

Wcześniej KPRM informował, że jednym z tematów, które mają być poruszane podczas spotkania, będą kwestie globalne, w tym sytuacja na polsko-białoruskiej granicy oraz współpraca na rzecz rozwoju regionu Europy Wschodniej.

"Na przestrzeni ostatnich miesięcy reżim Białorusi nasila wobec Unii Europejskiej działania o charakterze wojny hybrydowej. Organizowana przy udziale służb białoruskich nielegalna migracja ma doprowadzić do destabilizacji sytuacji politycznej i zagrozić bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej" - podkreśliła KPRM w komunikacie opublikowanym przed spotkaniem.

Czytaj także:

Podkreślono w nim także, że niebezpieczne działania o charakterze wojny hybrydowej mają bezpośredni wpływ na gospodarkę oraz wzrost cen energii i gazu. KPRM zaznaczyła ponadto, że wzrost cen energii i gazu w całej Europie spowodowany jest m.in. przez zakończenie budowy gazociągu Nord Stream 2. Jak poinformowano, na spotkaniu premiera z sekretarzem generalnym OECD "poruszony zostanie temat łańcucha dostaw, który miałby ustabilizować sytuację na rynku energetycznym".

Ćwierć wieku polskiego członkostwa

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju skupia 37 wysoko rozwiniętych i demokratycznych krajów. Jej celem jest wspieranie państw członkowskich, aby mogły osiągnąć jak najwyższy poziom wzrostu gospodarczego, zatrudnienia oraz standardu życia. OECD współdziała także na rzecz równomiernego rozwoju gospodarczego oraz promuje rozwój handlu światowego.

Polska została przyjęta do organizacji w 1996 r., co wpłynęło m.in. na szersze otwarcie polskiej gospodarki oraz poprawę jej konkurencyjności i produktywności; dzięki OECD nastąpił także wzrost wymiany handlowej i kapitałowej z zagranicą - podkreśliła KPRM w komunikacie.

Kancelaria premiera poinformowała ponadto, że - z okazji jubileuszu członkostwa Polski w OECD - Ministerstwo Rozwoju i Technologii organizuje m.in. seminaria, publikacje oraz konferencje z udziałem międzynarodowych gości. Jak podkreślono, Stałe Przedstawicielstwo przy OECD w Paryżu stworzyło także spoty propagujące wiedzę o Polsce.

st

Czytaj także

"Działamy na najważniejszych forach międzynarodowych". Premier o współpracy ws. kryzysu na granicy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 16:12
Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że polscy dyplomaci pracują 24 godziny na dobę na wszystkich najważniejszych forach - Unii Europejskiej, NATO i ONZ - w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. 
rozwiń zwiń