X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa GetBack. CBA zatrzymało kolejnych podejrzanych

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 12:40
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 7 kolejnych osób w związku ze sprawą GetBack S.A.
Rozprawy mają być całodniowe, a sam proces ma rozpocząć się w styczniu 2022 roku
Rozprawy mają być całodniowe, a sam proces ma rozpocząć się w styczniu 2022 rokuFoto: Shutterstock.com

Wśród zatrzymanych są trzy kobiety i czterej mężczyźni. Oferowali oni klientom obligacje GetBack S.A., wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego.

Działali na terenie województwa łódzkiego, gdzie łącznie sprzedali obligacje na kwotę ponad 12 milionów złotych. W wyniku ich działań poszkodowanych jest 70 osób.

Śledztwo

Zatrzymane osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Śledztwo w sprawie GetBack wszczęto w 2018 roku po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Spółka zajmowała się zarządzaniem wierzytelnościami i windykacją. Firma winna jest około 2,5 miliarda złotych klientom, którzy nabyli jej obligacje. W sprawie GetBack S.A. dotychczas zarzuty usłyszało 90 osób.

Zarzuty dotyczą między innymi oszustwa, nadużycia uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Wśród podejrzanych są także osoby, które miały prowadzić działalność maklerską bez wymaganego zezwolenia.

***

W październiku 2020 roku w sprawie został skierowany pierwszy akt oskarżenia.

Proces ma ruszyć w styczniu 2022 roku. 15 października 2021 roku, Sąd Okręgowy w Warszawie poinformował o szczegółach procesu. Rozszerzony został skład orzekający, a pierwszą osobą, która zostanie przesłuchana będzie: Konrad K., były prezes zarządu GetBack. Rozprawy będą całodniowe, oznacza to, że będą mogły trwać nawet około 7-8 godzin.

Czytaj także:

Akt oskarżenia liczy 1200 stron, a akta zawierały 1600 tomów. Oskarżonym zarzucono popełnienie przestępstw oszustwa, nadużycia udzielonych uprawnień, wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach oraz prowadzenia działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia, za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

as

Czytaj także

"Polskie sądy przeciw wolności słowa". Śpiewak krytykuje wyrok, w którym został skazany

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 11:39
Aktywista Jan Śpiewak naruszył dobra osobiste b. wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza w związku z sugestią, że ten został zwolniony ze stanowiska z powodu udziału w aferze reprywatyzacyjnej - uznał we wtorek sąd. Śpiewak musi wpłacić 10 tys. na cel społeczny oraz opublikować przeprosiny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądów powszechnych. Zbigniew Ziobro: wprowadzamy rewolucyjne zmiany

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 21:59
Prokurator generalny Zbigniew Ziobro podkreślił, że reforma sądów powszechnych ma służyć usprawnieniu działania sądów i przybliżeniu ich do ludzi. Resort sprawiedliwości przedstawił w poniedziałek założenia przygotowywanych zmian.
rozwiń zwiń