X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie Prezydenckiej Rady ds. Rolnictwa. Chodzi o eksport polskiej żywności

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 05:15
W Belwederze obradować będzie prezydencka Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Jej członkowie omówią temat eksportu polskiej żywności.
Posiedzenie Rady ds. Rolnictwa odbędzie się w Belwederze
Posiedzenie Rady ds. Rolnictwa odbędzie się w BelwederzeFoto: shutterstock.com

Jak wskazał przewodniczący gremium, poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski, chodzi o wysyłkę towarów na uproszczonych zasadach do krajów Unii Europejskiej, jak również na rynki trzecie.

Ardanowski: chcemy zwiększyć eksport

- Chcemy zapytać specjalistów, rolników, którzy najwięcej mogą powiedzieć o problemach związanych z eksportem - z najważniejszych rynków, czyli owoce i warzywa, mięso, nasiona, mleko - w jaki sposób państwo mogłoby pomóc prywatnym przedsiębiorcom, bo nie państwo eksportuje - mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

Temat jest bardzo ciekawy. Chcemy zakończyć go rekomendacjami dla ministra Henryka Kowalczyka, ministra Zbigniewa Raua, żeby poprawić i zwiększyć i tak dość duży eksport z Polski - dodał. Roczna wartość eksportu polskiej żywności to około 35 milionów euro.

Prezydencka Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

Prezydencka Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich została powołana przez Andrzeja Dudę w grudniu 2020 roku. Tworzą ją eksperci i praktycy z różnych dziedzin związanych z wsią i rolnictwem. Na jej czele stanął Jan Krzysztof Ardanowski, poseł PiS i były minister rolnictwa.

Rada jest ciałem konsultacyjno-doradczym prezydenta. Zajmuje się wspieraniem rolnictwa, rozwojem obszarów wiejskich, do jej zadań należy także zwoływanie tematycznych "okrągłych stołów". Rada nawiązuje do powołanej w kwietniu 2009 roku przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Rady do spraw Wsi i Rolnictwa. Jej powołanie było realizacją zapowiedzi kampanijnych Andrzeja Dudy.

Spotkanie prezydenckiej Rady ma się rozpocząć o godzinie 11.00.

Czytaj również:

Małe i średnie gospodarstwa otrzymają większe wsparcie. Reforma unijnej polityki rolnej poparta przez europosłów

jmo

Czytaj także

Prezydent: silny sektor rolny może przyczynić się do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 21:30
"Silny sektor rolny może przyczynić się do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego, modernizacji gospodarek i do zwiększenia konkurencyjności naszych państw nie tylko w Europie, ale także na rynkach globalnych" - napisał w liście prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń