X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie chcemy oszczędzać kosztem obywateli". Rząd zapowiada zmiany w administracji

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 12:52
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że rząd doprowadzi do zaoszczędzenia części środków przeznaczonych na administrację. - To działanie ważne dla postrzegania Polski przez rynki finansowe – powiedział.
Rząd zapowiada oszczędności w administracji
Rząd zapowiada oszczędności w administracjiFoto: Adam Guz/KPRM

- Pokazujemy sprawcze państwo, państwo w działaniu. Dlatego przez okres trwania tej podwyższonej inflacji robimy jeszcze jedno działanie ważne dla postrzegania Polski przez rynki finansowe – doprowadzimy do zaoszczędzenia środków przez administrację publiczną – powiedział premier Mateusz Morawiecki w czwartek.

Z zapowiedzi premiera wynika, że w 2022 r. ograniczone zostanie tworzenie nowych, dotąd nieplanowanych etatów czy urzędów. Jeśli pojawi się konieczność wzmocnienia kadrowego, to będzie się odbywać ono na zasadzie etat za etat. Rząd zamierza także doprowadzić do przeglądu wszystkich wydatków publicznych pod kątem ich efektywności. Poza tym premier zapowiedział również ograniczenie finansowania programów w ramach już istniejących funduszy celowe.

Oszczędności rzędu 3-5 mld zł

Te działania mają dać – jak wynikało z informacji przedstawionej podczas konferencji prasowej – oszczędności rzędu 3-5 mld zł. - Chcę powiedzieć, że będziemy reagować elastycznie. Niektóre działania są obliczone na trzy miesiące, inne na pięć miesięcy. Mają one pomóc przez te najtrudniejsze miesiące zimowe, gdy spodziewamy się podwyższonej inflacji – stwierdził premier.

Posłuchaj
00:16 11419070_1.mp3 Premier o tarczy antyinflacyjnej (IAR)

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będzie występował na forum UE o dodatkowe instrumenty, które będą mogły zamortyzować wzrost cen. - Będziemy blokować te działania, które mogą doprowadzić do dalszej zwyżki energii elektrycznej – dodał premier.

Na konferencji premier zaproponował duży program obniżek podatków, aby złagodzić skutki inflacji. Od 20 grudnia na pięć miesięcy zostanie wprowadzona obniżka cen paliw. Obniżona zostanie też stawka podatku VAT na gaz - do 8 proc. - oraz na energię elektryczną - do 5 proc. - i zmniejszona, nawet do zera, akcyza. Ponadto gospodarstwa rolne będą mogły otrzymać dodatek osłonowy.

dn

Czytaj także

Obniżka cen paliw, podatków i energii. Premier przedstawił szczegóły tarczy antyinflacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 10:52
Premier Mateusz Morawiecki zaproponował duży program obniżek podatków, aby złagodzić skutki inflacji. Od 20 grudnia na pięć miesięcy zostanie wprowadzona obniżka cen paliw. Obniżona zostanie też stawka podatku VAT na gaz - do 8 proc. - oraz na energię elektryczną - do 5 proc. - i zmniejszona, nawet do zera, akcyza. Ponadto gospodarstwa rolne będą mogły otrzymać dodatek osłonowy.
rozwiń zwiń