more_horiz
Wiadomości

"Choinki Jedynki" 2021. Pierwsza dama przekazała dwie prace artystyczne na coroczną licytację

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 21:00
Trwa jubileuszowa, 20. Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia - "Choinki Jedynki". Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z prezes Zarządu Polskiego Radia dr Agnieszką Kamińską, by przekazać na akcję "Choinki Jedynki" dwie prace artystyczne wykonane techniką decoupage'u.
Pierwsza dama przekazała dwie prace na akcję Choinki Jedynki
Pierwsza dama przekazała dwie prace na akcję "Choinki Jedynki"Foto: KPRP/Grzegorz Jakubowski

"Agata Kornhauser-Duda przekazała przygotowane przez siebie prace Prezes Polskiego Radia Agnieszce Kamińskiej. Obrazki trafią na licytację "Choinek Jedynki 2021" w ramach 20. edycji akcji charytatywnej organizowanej przez
Program 1 Polskiego Radia" - przekazała Kancelaria Prezydenta RP.

Środki zgromadzone w czasie jubileuszowej - 20. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki" 2021 tradycyjnie już zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" i wybranej w tym roku organizacji pożytku publicznego, którą jest Katolicka Wspólnota "Chleb Życia". Honorowy patronat nad tegoroczną edycją "Choinek Jedynki" objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Katolicka Wspólnota "Chleb Życia", prowadzona przez siostrę Małgorzatę Chmielewską, zarządza obecnie 11 domami dla bezdomnych, chorych ludzi oraz samotnych matek z dziećmi, starając się stworzyć im miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Fundacja walczy z bezrobociem i wykluczeniem osób niepełnosprawnych oraz barierami edukacyjnymi, jakie napotykają dzieci i młodzież z najuboższych rodzin.

Akcja Programu 1 Polskiego Radia potrwa do 19 grudnia. 

Od 15 listopada na stronie internetowej www.choinkijedynki.polskieradio.pl dostępna jest zakładka "Dary Dorosłych Przyjaciół Jedynki", gdzie można zapoznać się z pamiątkami i przedmiotami wystawionymi na licytację, których darczyńcami są znamienici reprezentanci świata nauki, kultury i sportu.

Licytacje od 6 do 11 grudnia w audycji "Cztery pory roku" 

Od poniedziałku 6 grudnia do piątku 10 grudnia w audycji "Cztery pory roku" między godz. 9:00 a 12:00 odbędą się licytacje przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki, a 11 grudnia - w Wielkim Finale - odbędzie się całodzienna (od godz. 8:00 do ok. 19:30) licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie plastycznym, i 12 prac podopiecznych fundacji Anny Dymnej.

Zwieńczeniem 20. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki" 2021 będzie koncert z udziałem Haliny Mlynkowej, w podziękowaniu dla wszystkich uczestników Akcji.

Czytaj również:

Akcja "Choinki Jedynki" po raz pierwszy została zorganizowana w 2000 roku. Początkowo licytowane były prace nagrodzone w konkursie rysunkowym dla dzieci i młodzieży. Od 2013 roku obrazki malują także dorośli Przyjaciele radiowej Jedynki, przedstawiciele świata kultury, nauki, sportu, gospodarki.

PR24/nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem