more_horiz
Wiadomości

Rosja straszy Ukrainę. Kuczyński: Putin chce ustępstw

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 15:56
- Władimirowi Putinowi nie zależy na wywołaniu wojny z Ukrainą. Zależy mu na tym, by - strasząc taką wojną - uzyskać ustępstwa Ukrainy i Zachodu - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem 24  Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich. 
Rosja straszy Ukrainę. Kuczyński: Putin chce ustępstw
Rosja straszy Ukrainę. Kuczyński: Putin chce ustępstwFoto: Shutterstock/ID1974

Ukraina liczy się z możliwością pełnowymiarowego wtargnięcia Rosji na Ukrainę - wynika z wypowiedzi szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksija Daniłowa. Prezydent Ukrainy, Wołodymy Zełenski, wezwał zaś prezydenta Rosji Władimira Putina by ten jasno zadeklarował, czy planuje zaatakować zbrojnie Ukrainę.  

- Jeśli w ogóle dojdzie do kolejnego militarnego starcia między Ukrainą, a Rosją, to będzie to miało charakter lokalny i nie wydaje mi się, by - mimo wszystko - Władimir Putin zdecydował się na otwartą wojnę z Ukrainą - ocenił w rozmowie z Polskim Radiem 24 analityk i ekspert ds. wschodu Grzegorz Kuczyński. 

"Putinowi zależy na straszeniu, nie na wojnie"

- Mieliśmy już do czynienia w 2008 roku z inwazją Rosji na Gruzję, ale to był Kaukaz i zupełnie inna sytuacja - Gruzja to nie Ukraina. Gdyby Władimir Putin zdecydował się na taką kampanię, to byłoby wywrócenie stolika jakichkolwiek rozmów i absolutna zmiana wszystkich zasad, jakie obowiązywały do tej pory w relacjach Zachodu z Rosją - powiedział. 

- Nie wydaje mi się, by Władimir Putin zdecydował się na tak drastyczny krok. Moim zdaniem możliwa jest lokalna eskalacja działań wojennych. Moim zdaniem, Putinowi nie zależy na wywołaniu wojny z Ukrainą. Zależy mu na tym, by strasząc taką wojna, uzyskać ustępstwa polityczne Ukrainy i Zachodu - ocenił.

Posłuchaj
19:52 Kuczynski-Grzegorz-PR24_mp3 2021_11_26-15-07-58.mp3 Grzegorz Kuczyński: Władimirowi Putinowi nie zależy na wywołaniu wojny z Ukrainą, tylko na uzyskaniu ustępstw Zachodu ("Temat dnia/ Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

Polecamy także rozmowę z sekretarzem stanu w MSWiA Maciejem Wąsikiem w poranku "Polskiego Radia 24"

Czytaj także: 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

Gość: Grzegorz Kuczyński (ekspert ds. wschodnich)

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 15.09


mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem