more_horiz
Wiadomości

Pierwsza dama namawia do działalności charytatywnej. "Potrzebujemy dużo wzajemnej serdeczności"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 14:28
Agata Kornhauser-Duda skierowała list do uczestników XIV Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego. "Zgodnie z polską i chrześcijańską tradycją ostatnie tygodnie roku są czasem myślenia o bliźnich. Działalność charytatywna i hojna ofiarność przyczyniają się do ułatwiania innym życia" - napisała pierwsza dama.
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda namawia do działalności charytatywnej
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda namawia do działalności charytatywnejFoto: Igor Smirnow/KPRP

W niedzielę na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbywa się XIV edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych) w Warszawie. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz organizacji wspierających osoby najbardziej potrzebujące.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która skierowała list do jego uczestników i organizatorów. Odczytał go dyrektor protokołu dyplomatycznego MSZ Marek Szczepanowski.

"Wspólny cel"

Pierwsza dama wyraziła w nim zadowolenie, że po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, uczestnicy kiermaszu dobroczynnego mogli się spotkać ponownie.

"Uważam, że zwłaszcza obecnie, kiedy ludzie na całym świecie doświadczają problemów i niepokojów związanych z pandemią SARS-CoV-2 i jej konsekwencjami, potrzebujemy dużo wzajemnej serdeczności i uwagi, empatii i solidarności" - napisała małżonka prezydenta. Podkreśliła, że kiermasz jest właśnie takim wydarzeniem, na którym manifestuje się pozytywne nastawienie i wiele ciepłych uczuć.

"Zgodnie z polską i chrześcijańską tradycją, a zarazem ze zwyczajem rozpowszechnionym w licznych krajach i na różnych kontynentach, ostatnie tygodnie każdego roku są czasem myślenia o bliźnich znajdujących się w potrzebie i szczególnie aktywnego niesienia im pomocy" - zaznaczyła.

"Działalność charytatywna i hojna ofiarność przyczyniają się do ułatwiania innym życia, wyrównywania szans, otwierania nowych, szerszych możliwości rozwoju" - zwracała uwagę pierwsza dama. "Nawet skromne gesty dzielenia się tym, co mamy, gdy czynimy to razem, tworzą wielkie dzieła. Tak też dzieje się rokrocznie podczas świątecznego kiermaszu, gdzie przedstawiciele różnych państw i kultur łączą się we wspólnym celu" - dodała.

Agata Kornhauser-Duda dziękowała także wszystkim zgromadzonym na XIV Międzynarodowym Kiermaszu Charytatywnym za cenny wkład w budowanie lepszego świata, a stowarzyszeniu SHOM za podjęcie inicjatywy zorganizowania tego wydarzenia. "Z serca życzę, aby tegoroczna edycja kiermaszu przyniosła wiele radości i dobrych owoców" - podkreśliła małżonka prezydenta.

Czytaj więcej
pierwsza dama i prezes polskiego radia KPRP free 1200.jpg
"Choinki Jedynki" 2021. Pierwsza dama przekazała dwie prace artystyczne na coroczną licytację

Wieloletnia tradycja

Od 2008 roku Międzynarodowy Kiermasz Charytatywny jest najważniejszą coroczną akcją charytatywną organizowaną przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej SHOM w Warszawie. Zbiera ona fundusze na pomoc osobom najbardziej potrzebującym, objętym opieką różnych organizacji działających w Polsce. W tym roku udział w kiermaszu bierze ponad 50 ambasad. Zebrane pieniądze zasilą 25 organizacji charytatywnych.

W 2019 roku dzięki honorowemu patronatowi pierwszej damy RP Agaty Kornhauser-Dudy oraz wielkiemu zaangażowaniu i darowiznom ambasad, hojności sponsorów oraz ogromnemu wsparciu wolontariuszy, SHOM zebrał ponad 600 tys. zł, które zostały przekazane 25 organizacjom charytatywnym. W wydarzeniu wzięło udział 4,5 tys. osób.

Zobacz także:

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem