more_horiz
Wiadomości

"Mamy obowiązek powstrzymać epidemię dla następnych pokoleń". Premier apeluje o odpowiedzialność

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 10:18
"Bądźmy odpowiedzialni" - apeluje premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Podkreśla, że "epidemia dotyczy nas wszystkich i wszyscy mamy obowiązek ją powstrzymać - dla siebie i dla następnych pokoleń".
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: Facebook/Mateusz Morawiecki

Premier we wpisie na Facebooku zaapelował o odpowiedzialność. "Jeszcze raz proszę - bądźmy odpowiedzialni. Epidemia dotyczy nas wszystkich i wszyscy mamy obowiązek ją powstrzymać - dla siebie i dla następnych pokoleń" - napisał szef rządu.

Epidemia mnie nie dotyczy 

Zaznaczył, że musimy skończyć z postawą: "epidemia mnie nie dotyczy, może będzie dotyczyła kogoś innego". "Nie, szanowni państwo, ona dotyczy nas wszystkich! Wszyscy mamy obowiązek powstrzymać epidemię dla siebie i następnych pokoleń" - podkreślił Morawiecki.

Również w media społecznościowych środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. "Dziś przyjąłem kolejną dawkę szczepionki, bo kieruje mną przede wszystkim odpowiedzialność i troska o zdrowie - nie tylko własne, ale ludzi dla mnie najbliższych. Rodziny, przyjaciół, współpracowników" - czytamy. Dodał, abyśmy troszczyli się o siebie nawzajem i pomagali lekarzom w walce z koronawirusem.

Sytuacja w Polsce

Mamy 27 356 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, wydaje się, że stabilizacja zaczyna się już na stałe pokazywać w statystykach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o zachorowaniach na COVID-19 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Dodał, że "dziś w porównaniu do ubiegłego tygodnia mamy spadek o 3 procent". - Ilość nowych przypadków nie rośnie już tydzień do tygodnia. Niestety 502 osoby przegrały walkę z COVID-19. Jak zawsze apeluję, aby osoby, które nie zaszczepiły się, to wykonały - mówił. 

Czytaj więcej:

Zobacz także: Waldemar Kraska: mamy ponad 27 tys. nowych zakażeń, zaczynamy widzieć stabilizację

nj 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem