more_horiz
Wiadomości

Trzaskowski w amerykańskim Kongresie. Internet zalała fala... memów

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 10:33
Występ prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego przed podkomisją amerykańskiego Kongresu odbił się szerokim echem wśród polskich internautów. To, co najbardziej zaskoczyło, to dziwna wymowa prezydenta stolicy i nietypowa dla niego gestykulacja, która sprowokowała wielu do stworzenia przy tej okazji całej serii memów. 
Po wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego przed podkomisją internet zalała fala... memów
Po wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego przed podkomisją internet zalała fala... memówFoto: PAP/Piotr Nowak; Twitter

Internet został wręcz zalany przez falę memów z udziałem Trzaskowskiego. Jeden z bardziej charakterystycznych to ten, w którym występuje porównanie do sceny z filmu "Miś", gdzie by nauczyć się angielskiego akcentu podczas odczytywania komunikatów, spikerka mówi z kluskami w ustach. 

Trzaskowski w amerykańskim Kongresie

Przed podkomisją Kongresu USA Rafał Trzaskowski przekonywał, że Polska jest obecnie "polem walki między demokracją a autorytaryzmem". Prezydentów innych miast nazwał "strażnikami wolności, demokracji i praw mniejszości". 

- Dziś rząd PiS próbuje napisać własną wersję historii i wymazać Lecha Wałęsę z książek historycznych. Tylko dzięki odwadze naszych nauczycieli polskie dzieci mogą się o nim uczyć (…). Dzięki nam dzieci uczą się w szkołach o tolerancji, prawach kobiet i zmianach klimatycznych - przekonywał.

Uwagę internautów przykuł jednak inny element wystąpienia: bardzo nienaturalne zachowanie i niecodzienna gestykulacja Trzaskowskiego, sprawiające wrażenia jakby wcześniej zostały ustalone lub wręcz wymuszone. 

Czytaj także:

Fala memów

Robert Winnicki zwrócił uwagę na coś jeszcze. Prezydent stolicy został wysłuchany na łączu online przez "parę osób jednej z wielu podkomisji (tak, nawet nie całej komisji) Senatu USA". "Ale robi wokół tego zamieszanie, jakby cały świat miał go słuchać" - dodał Winnicki. 

Radosław Fogiel opublikował zdjęcie Rafała Trzaskowskiego z wystąpienia, dodając krótki komentarz.

To, co jednak najbardziej rzuca się w oczy, to wielka ilość memów, które powstały zaraz po wystąpieniu. Internauci nie pozostawili na Rafale Trzaskowskim suchej nitki. 

W szczególności zwrócono uwagę na grymas twarzy prezydenta Warszawy...

... oraz na bogatą gestykulację

as

Zobacz także

Zobacz także