more_horiz
Wiadomości

Groził, że wysadzi dom. Akcja z udziałem śląskich kontrterrorystów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 12:29
"Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zabarykadował się w mieszkaniu i groził, że odkręci butlę z gazem, by wysadzić budynek w powietrze" - przekazała śląska policja. Do akcji zostali wezwani funkcjonariusze policji, strażacy, ratownicy medyczni i kontrterorryści.
Katowice: zatrzymano mężczyznę, który chciał wysadzić dom
Katowice: zatrzymano mężczyznę, który chciał wysadzić dom Foto: Śląska Policja

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia w związku ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób.

W piątek wieczorem po rodzinnej awanturze 37-latek zabarykadował się w swoim mieszkaniu i groził wysadzeniem budynku w powietrze. Mężczyzna chciał do tego doprowadzić odkręcając butlę z gazem. Jego rodzina zdołała uciec z mieszkania.

Chciał wysadzić dom w Katowicach. Akcja służb

Na miejsce skierowano wywiadowców katowickiej komendy, policjantów z oddziału prewencji, straż pożarną oraz karetki pogotowia. Policjanci rozpoczęli ewakuację 21 mieszkańców sąsiedniej kamienicy.

Służby miejskie dla ewakuowanych osób podstawiły autobus komunikacji miejskiej, gdzie na czas trwania policyjnych czynności znalazły schronienie.

Zatrzymany 37-latek

Dowódca akcji podjął decyzję o wprowadzeniu do działań policjantów z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy weszli przez okno na piętrze do budynku i obezwładnili mężczyznę.

37-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Jak się okazało, mężczyzna był w domu, gdyż miał przerwę w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Wcześniej był już karany m.in. za pobicie, posiadanie narkotyków i znęcanie się. 

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także