more_horiz
Wiadomości

Kluby i dyskoteki zamknięte w Sylwestra? Rzecznik MZ wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 18:58
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że zostanie znowelizowane rozporządzenie obostrzeniowe. W związku z tym "na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku".
Na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki
Na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskotekiFoto: Shutterstock

Opublikowane we wtorek w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów zakłada m.in. zmniejszenie liczby osób m.in. w restauracjach, hotelach, kinach i teatrach do 30 proc., zakaz działalności dyskotek oraz dodatkowy warunek zwolnienia z kwarantanny, jeśli mieszkamy z osobą zakażoną SARS-CoV-2. Rozporządzenie wejdzie w życie 15 grudnia 2021 r.

Kluby i dyskoteki w Sylwestra

- Zgodnie z deklaracją, która padła w ubiegłym tygodniu na konferencji dotyczącej obostrzeń, na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, a co za tym idzie będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku – powiedział rzecznik MZ.

- W reżimie sanitarnym oznacza, że z limitem do 100 osób - wyjaśnił.

Andrusiewicz zapowiedział, że pojawi się przepis nowelizujący rozporządzenie w tym zakresie.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakłada przedłużenie do 31 stycznia 2022 r. obowiązywania większości aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Rozporządzenie

Rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Przewidziano także ograniczenie limitów osób (obłożenia obiektu z 50 proc. do 30 proc.), które są uprawnione do korzystania z określonych rodzajów działalności. Rozporządzenie wprowadzi zmniejszeni liczby osób do 30 proc. w m.in. restauracjach, hotelach, barach, kinach, teatrach – zaszczepieni nie wliczają się do limitu, jeśli przedsiębiorca weryfikuje certyfikaty covidowe.

Zobacz także: Prof. Bernacki o sytuacji epidemicznej

Czytaj także:

dz

Zobacz także

Zobacz także