more_horiz
Wiadomości

Świąteczne życzenia od pary prezydenckiej. "Niech Boże Dziecię błogosławi naszą ojczyznę"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 08:05
Andrzej Duda wraz z małżonką złożyli wszystkim Polakom uroczyste bożonarodzeniowe życzenia. Para prezydencka zaapelowała w nich, abyśmy przy wigilijnym stole nie zapominali o żołnierzach, którzy pełnią służbę w tym świątecznym okresie oraz o najbiedniejszych i samotnych. - Niech Boże Dziecię błogosławi naszą ojczyznę, niech wspiera ją swą siłą - powiedział prezydent.
Para prezydencka złożyła Polakom świąteczne życzenia
Para prezydencka złożyła Polakom świąteczne życzeniaFoto: prezydent.pl/©Jakub Szymczuk/KPRP

Andrzej Duda wskazał, że "święta Narodzenia Pańskiego to najbardziej wyczekiwane dni w roku". - To czas, kiedy chcemy być blisko tych, których kochamy i pora, gdy odżywają najmilsze wspomnienia - powiedział prezydent.

Pierwsza dama przypomniała z kolei, że "w polskiej tradycji Boże Narodzenie zajmuje szczególne miejsce". - Przypominają o tym wyjątkowe ozdoby, potrawy, upominki oraz liczne obrzędy i zwyczaje - te lokalne i te zachowywane w całej Polsce. Przedświąteczne przygotowania wymagają wysiłku, jednak w Wigilię oddajemy się już na sto procent cichej, świętej nocy, która niesie pokój wszystkim ludziom - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

Symboliczny gest pamięci

Prezydent nawiązał również do jednej z najbardziej symbolicznych tradycji pozostawiania wolnego nakrycia przy wigilijnym stole. - To symbol troski o bliźnich i znak pamięci o tych, którzy nie mogą spędzić świąt ze swoimi bliskimi - zauważył Andrzej Duda.

- Dzieląc się opłatkiem i śpiewając razem kolędy, otoczmy serdeczną myślą tych, którzy tego wieczora pełnią służbę. Są wśród nich pracownicy ochrony zdrowia, trwający przy swoich pacjentach i podopiecznych. To także strzegący naszego bezpieczeństwa funkcjonariusze i żołnierze, a wśród nich ci, którzy godnie i ofiarnie chronią wschodnią granicę RP - apelował prezydent.

Pierwsza dama przypomniała zaś o "osobach przeżywających trudne chwile". - W tym świątecznym czasie każdy gest życzliwości i sympatii budzi prawdziwą wdzięczność. Wyświadczane innym dobro powraca do nas, a pomoc innemu człowiekowi przynosi głęboką radość i satysfakcję - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda.

Czytaj więcej
Morawiecki rodziny spotkanie 1200 pap.jpg
Premier: niech radość z Nowonarodzonego daje większą pewność siebie i nadzieję na przyszłość

Świąteczne życzenia

Para prezydencka złożyła wszystkim Polakom bożonarodzeniowe życzenia. - Pragniemy państwu życzyć świątecznej radości, a także dobrego zdrowia, rodzinnej harmonii i pomyślności - powiedział prezydent Andrzej Duda.

- Wszystkim naszym rodakom w kraju i za granicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok - dodała do tego pierwsza dama.

- Niech Boże Dziecię błogosławi naszą ojczyznę, niech wspiera ją swą siłą. Życzymy pogodnych i wesołych świąt. Wszystkie dobrego - zakończyła wspólnie prezydencka para.

Prezydent Andrzej Duda złożył także życzenia na Twitterze.

"Wszystkim na TT życzę radosnych i pełnych spokoju Świąt Bożego Narodzenia, pełnych rodzinnej miłości i wzajemnej życzliwości. Niech nikomu w ten wyjątkowy wieczór nie zabraknie bratniej duszy i przyjaznego domu. Podnieś rękę Boże Dziecię błogosław Ojczyznę miłą i nas wszystkich!" - napisał prezydent w wigilijny wieczór w mediach społecznościowych.

Zobacz także:

jp

Zobacz także

Zobacz także