more_horiz
Wiadomości

"Można na was liczyć". Mariusz Kamiński złożył świąteczne życzenia policjantom

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 18:40
Szef MSWiA Mariusz Kamiński z okazji świąt Bożego Narodzenia złożył życzenia policjantom. - Składam funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym policji życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one nie tylko okazją do chwili odpoczynku, ale również źródłem nadziei - napisał Mariusz Kamiński.
Mariusz Kamiński składając bożonarodzeniowe życzenia, podkreślił, że na funkcjonariuszki i funkcjonariuszy policji można liczyć nawet w najtrudniejszych sytuacjach
Mariusz Kamiński składając bożonarodzeniowe życzenia, podkreślił, że na funkcjonariuszki i funkcjonariuszy policji "można liczyć nawet w najtrudniejszych sytuacjach"Foto: Forum/Mateusz Włodarczyk

Szef  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w liście skierowanym do policjantów i pracowników cywilnych policji podkreślił, że święta Bożego Narodzenia to czas, który "daje chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków i napełnia nas optymizmem, pozwalającym stawiać czoła najtrudniejszym wyzwaniom". "Specyfika służby sprawia, że nie każdy z Was - funkcjonariuszek i funkcjonariuszy policji, będzie mógł ten świąteczny czas spędzić zgodnie z naszą tradycją w rodzinnym gronie" - napisał Mariusz Kamiński.

"Część z Was skutecznie stawia czoła kryzysowi migracyjnemu na granicy polsko-białoruskiej. Ryzykując zdrowie i życie, ramię w ramię z innymi służbami, bronicie nienaruszalności granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Konsekwencja i profesjonalizm, z jakimi to czynicie, powoduje, że zarówno Polacy, jak i obywatele wszystkich krajów Unii Europejskiej mogą czuć się bezpiecznie" - zaznaczył.

"Można na was liczyć"

W liście szef MSWiA zapewnił policjantów, że ich obecność na pograniczu i związane z tym dodatkowe zadania w "żaden sposób nie wpływają na poziom bezpieczeństwa w innych częściach naszego kraju". "Pokazujecie wielokrotnie, że można na Was liczyć nawet w najtrudniejszych sytuacjach" - ocenił.

"Hasłem »Pomagamy i Chronimy« kierujecie się nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych. Wiele razy również w czasie wolnym podejmujecie działania, dzięki którym udaje się ująć sprawców przestępstw oraz ratować ludzkie życie i zdrowie. To dowody na to, że policyjna służba to dla Was nie tylko praca, ale również sposób na życie" - przekazał.

"Składam funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym policji życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one nie tylko okazją do chwili odpoczynku, ale również źródłem nadziei. Wierzę, że zbilżający się Nowy Rok 2022 przyniesie nowe siły, które pozwolą zrealizować wszystkie plany, zarówno zawodowe, jak i prywatne. Proszę przekazać serdeczne słowa podziękowania swoim Najbliższym, na których wsparcie możecie zawsze liczyć po powrocie z niełatwej służby" - dodał szef MSWiA.

Zobacz także: doradca prezydenta Paweł Mucha w "Sygnałach dnia"

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem