more_horiz
Wiadomości

Arcybiskup Marek Jędraszewski: czas Bożego Narodzenia to okazja do wewnętrznej odnowy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 07:48
Obchodzona dziś uroczystość Bożego Narodzenia to jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Upamiętnia narodziny Bożego Syna w stajence w Betlejem.
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas górniczej mszy pasterskiej w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce,
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas górniczej mszy pasterskiej w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce, Foto: PAP/Art Service

Wiceprzewodniczący Episkopatu Polski, metropolita krakowski, arcybiskup Marek Jędraszewski, życzył słuchaczom Polskiego Radia, by czas Bożego Narodzenia był okazją do wewnętrznej odnowy, "byśmy byli gotowi okazywać sobie wielką życzliwość i dobroć".

- To echo, które powinno być echem bardzo wyraźnym wielkiej miłości Boga Ojca, który tak umiłował świat, że zesłał swojego Syna jednorodzonego, abyśmy my wpatrzeni w Niego, otwierający na Niego swoje serca, wielbili Boga na wysokościach, a jednocześnie okazywali się ludźmi Jego umiłowania, ludźmi prawego serca, ludźmi prawdziwie dobrej woli - podkreślił arcybiskup Marek Jędraszewski.

"Niech dobroć serca, dobroć słowa będzie dobrocią zwycięską"

Życzył także, by budować te Święta na serdecznym, dobrym słowie i obdarzać nim, budować i umacniać siebie przez cały okres świąteczny i w nowym roku. - Niech to dobre słowo wypływające od Boga i naszych serc przezwycięża to wszystko, co może nas dotykać i ranić przez słowo złe i nieszlachetne; niech dobroć serca, dobroć słowa, będzie dobrocią zwycięską na teraz i na całą przyszłość, zwłaszcza cały 2022 rok - zaznaczył arcybiskup Jędraszewski.

Boże Narodzenie jest jednym z najstarszych świąt chrześcijańskich. Jego początki sięgają III wieku. To święta bogate w tradycje i zwyczaje, o głębokiej symbolice.


Posłuchaj
00:30 11471466_1.mp3 Arcybiskup Marek Jędraszewski: czas Bożego Narodzenia to okazja do wewnętrznej odnowy (IAR)

Posłuchaj
00:32 11471466_2.mp3 Arcybiskup Marek Jędraszewski: budujmy te Święta na serdecznym, dobrym słowie (IAR)

  

koz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem