more_horiz
Wiadomości

Abp Jędraszewski: Słowo Boże daje nam moc przeżywania wiary

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 14:27
Abp Marek Jędraszewski powiedział, że uroczystość Bożego Narodzenia uświadamia nam szczególną moc, jaką jest przynależność do Boga, Kościoła i ludzkości poprzez wiarę, nadzieję i miłość. W homilii podczas mszy świętej w Zawadzie duchowny mówił, że w obchodzone święta dziękujemy za obecność Chrystusa w życiu ludzi.
Abp Marek Jędraszewski o znaczeniu świąt Bożego Narodzenia
Abp Marek Jędraszewski o znaczeniu świąt Bożego NarodzeniaFoto: PAP/Art Service

- W obchodzone urodziny Boga dziękujemy za Jego obecność w życiu człowieka - powiedział metropolita krakowski w homilii podczas mszy świętej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zawadzie. 

- Mimo, iż świat żyje tak, jakby Boga nie było, jakby nie było także cudownej nocy betlejemskiej, my wierzymy, że przyszedł na świat Boży Syn, że stał się człowiekiem i ma udział w naszym człowieczeństwie we wszystkim, począwszy od swego poczęcia i narodzenia, aż po śmierć - podkreślił.

"Słowo Boże daje nam moc przeżywania wiary"

Arcybiskup Marek Jędraszewski dodał także, że Słowo Boże daje nam moc przeżywania wiary i głoszenia jej światu.

Każdego dnia swoim życiem prawdziwie chrześcijańskim, według Ewangelii świadcząc, jak bardzo Bóg ukochał nas wszystkich, i jak bardzo Bogu zależy na tym, aby każdy człowieka, nawet daleki wobec Kościoła mógł doznać łaski zbawienia - podkreślał duchowny.

Na zakończenie metropolita krakowski wskazał, że jako ludzie wiary mamy być świadkami nowo narodzonego Jezusa w naszym życiu i świadkami miłości Boga.

Boże Narodzenie - czas wewnętrznej odnowy

Obchodzona w sobotę uroczystość Bożego Narodzenia to jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Upamiętnia narodziny Bożego Syna w stajence w Betlejem. Wiceprzewodniczący Episkopatu Polski życzył słuchaczom Polskiego Radia, by czas świąt był okazją do wewnętrznej odnowy, "byśmy byli gotowi okazywać sobie wielką życzliwość i dobroć".

- To echo, które powinno być echem bardzo wyraźnym wielkiej miłości Boga Ojca, który tak umiłował świat, że zesłał swojego Syna jednorodzonego, abyśmy my wpatrzeni w Niego, otwierający na Niego swoje serca, wielbili Boga na wysokościach, a jednocześnie okazywali się ludźmi Jego umiłowania, ludźmi prawego serca, ludźmi prawdziwie dobrej woli - podkreślił arcybiskup Marek Jędraszewski. 

Posłuchaj
00:28 11471812_1.mp3 Arcybiskup Marek Jędraszewski o znaczeniu świąt Bożego Narodzenia (IAR) 

Zobacz także: Abp Wojciech Polak w Programie 1 Polskiego Radia

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem