more_horiz
Wiadomości

Kolejne próby przekroczenia granicy. Rzecznik SG: odcinek w Czeremsze jest jednym z "najgorętszych"

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 09:50
Straż Graniczna poinformowała o dwudziestu trzech osobach, które minionej doby próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Funkcjonariusze stwierdzili również uszkodzenia concertiny na odcinku między Narewką a Białowieżą.
SG: wczoraj 23 osoby próbowały przekroczyć granicę
SG: wczoraj 23 osoby próbowały przekroczyć granicęFoto: Twitter.com/@Straz_Graniczna

"Wczoraj tj. 30.12 granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 23 osoby" - poinformowała we wtorek na Twitterze Straż Graniczna. Dodano, że na odcinku ochranianym przez placówkę w Narewce i Białowieży strażnicy stwierdzili uszkodzenia concertiny.

Rzecznik prasowy SG, por. Anna Michalska potwierdziła, że w rejonie Czeremchy do Polski przedostała się czternastoosobowa grupa obywateli Iraku. 

14 Irakijczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę na tym odcinku, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

"Gorący odcinek"" - Czeremcha

- Zostali odprowadzeni do linii granicy - powiedziała por. Anna Michalska. Dodała, że odcinek strzeżony przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze jest ostatnio jednym z "najgorętszych".

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Czytaj także:

Zobacz także: Maciej Wąsik w "Rozmowie poranka"


es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem