more_horiz
Wiadomości

Sprawa mężczyzny podejrzanego o zaatakowanie ambasady Turcji. Jest trzymiesięczny areszt

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 14:44
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że "sąd na wniosek prokuratora zastosował trzymiesięczny areszt wobec mężczyzny podejrzanego o rzucenie butelką z benzyną w ambasadę Turcji".
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-MokotówFoto: Policja.pl

Stołeczni policjanci zatrzymali we wtorek mężczyznę, który miał rzucić w budynek ambasady Turcji butelką z łatwopalną cieczą. Jak informowano, do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 14 przy ul. Rakowieckiej.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów. - Prowadzone jest postępowanie przeciwko B. K. podejrzanemu o usiłowanie sprowadzenia zdarzenia mającego postać pożaru poprzez rzucenie butelką ze środkiem łatwopalnym w budynek ambasady Turcji - poinformowała Aleksandra Skrzyniarz.

Czytaj także:

"Śledztwo jest kontynuowane"

Dodała, że po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanego na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. - Śledztwo jest kontynuowane - powiedziała.

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem