more_horiz
Wiadomości

Dalsza współpraca Kukiz'15 z PiS? Ważna zapowiedź Jarosława Sachajki

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 11:47
Poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że Kukiz'15 będzie w 2022 r. dalej współpracować z obozem rządzącym. Jego zdaniem, sojusz ten "bardzo dobrze się sprawdza dla polskiego społeczeństwa".
Jarosław Sachajko: współpraca będzie aktualna
Jarosław Sachajko: współpraca będzie aktualnaFoto: Polskie Radio

Paweł Kukiz potwierdził w maju informację o podpisaniu umowy o współpracy programowej z PiS. - Proszę nie mylić jej z koalicyjną; podpisaliśmy umowę programową - mówił wówczas szef Kukiz'15.

Dodał też, że "od dawna było przygotowywane takie spotkanie". - Chodziło jeszcze o ustalenie różnych niuansów pomiędzy naszym reprezentantem, Jarosławem Sachajko, a ministrem Łukaszem Schreiberem. Była kwestia doprecyzowania oczekiwań każdej ze stron. Wszystko to już mamy za sobą, w związku z czym przyszedł czas na sformalizowanie tego, w postaci podpisania umowy o współpracy programowej w tej kadencji - tłumaczył wtedy lider Kukiz‘15.

"Najgorsza była bezsilność"

Również o sojuszu z PiS Paweł Kukiz mówił niedawno w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. - Najgorsza była bezsilność, był taki moment, że wyłem wewnętrznie, że moja obecność w Sejmie nie ma sensu, bo nic nie mogę zrobić. Bo taki mamy ustrój, że jeśli jedna partia ma 231 posłów, to nie musi się liczyć z nikim z opozycji. To zmieniło się w momencie podpisania umowy z PiS-em i sytuacji, w której PiS bez wsparcia naszej trójki straciłby władzę. W momencie, gdy partia władzy potrzebowała koalicjanta, zyskałem sprawczość. Trzymamy się nawzajem w szachu - stwierdził poseł.

Z kolei dziś na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Sachajko powiedział, że współpraca pomiędzy PiS-em a Kukiz'15 będzie kontynuowana. - Jak najbardziej współpraca będzie aktualna, ponieważ ona się bardzo dobrze sprawdza dla polskiego społeczeństwa. Złożyliśmy osiem projektów ustaw, a trzy z nich są już podpisane przez pana prezydenta. Pracujemy nad zmianą ordynacji wyborczej. Trudno byłoby sobie lepiej to wyobrazić, jeśli chodzi o naszą stronę - powiedział. 

Czytaj więcej:

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem