more_horiz
Wiadomości

Wielkie wystawy, pokazy i bogaty program edukacyjny. Zamek Królewski zaprasza w nowym roku

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 03:35
Zamek Królewski przedstawił plany na rok 2022, a wśród nich wielkie wystawy, kolejne pokazy z cyklu Arcydzieła na Zamku oraz bogaty program edukacyjny. W maju po ponad 200 latach do Polski przyjedzie księgozbiór króla Stanisława Augusta z Narodowej Biblioteki Ukrainy w Kijowie.
Zamek Królewski w Warszawie zaprasza w nowym roku na nowe ciekawe wystawy
Zamek Królewski w Warszawie zaprasza w nowym roku na nowe ciekawe wystawyFoto: shutterstock.com

Nowa wystawa będzie próbą odtworzenia biblioteki władcy - mówiła Elżbieta Ofat, wicedyrektor Zamku Królewskiego. Jak dodała, zostanie ona zaprezentowana w Bibliotece Królewskiej, która w tej chwili jest pusta.

Nowe wystawy w Zamku Królewskim

Elżbieta Ofat przypomniała, że księgozbiór króla został sprzedany przez księcia Poniatowskiego. - Chcemy przywrócić charakter królewskiej biblioteki - podkreśliła.

Elżbieta Ofat zapowiedziała, że już w tym miesiącu zaprezentowane zostanie kolejne dzieło w ramach cyklu "Arcydzieła na Zamku". Będzie to obraz Paola Ucella zakupiony do zbiorów Zamku. W marcu Zamek Królewski zaprosi na pokaz dzieła Angeliki Kauffmann.

Ostatni moment na obejrzenie niektórych wystaw

W minionym roku Zamek Królewski w Warszawie odwiedziło ponad milion osób. Do 10 lutego zwiedzający mogą obejrzeć wystawę "Caravaggio i inni mistrzowie. Arcydzieła z kolekcji Roberta Longhiego" z obrazem "Chłopiec gryziony przez jaszczurkę".

Do 20 lutego podziwiać można też inne dzieło Caravaggia "Narcyz przy źródle". Z kolei do 13 lutego dostępny dla publiczności będzie obraz Petera Paula Rubensa "Portret Anny Austriaczki". Zamek przez cały styczeń zaprasza też na największą w dziejach Warszawy wystawę szopek krakowskich.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:26 Zamek Królewski IAR 1.mp3 Nowa wystawa będzie próbą odtworzenia biblioteki władcy - zapowiada Elżbieta Ofat, wicedyrektor Zamku Królewskiego (IAR)
Posłuchaj
00:31 Zamek Królewski IAR 2.mp3 Już w tym miesiącu zaprezentowany zostanie kolejne dzieło w ramach cyklu "Arcydzieła na Zamku" (IAR)

jmo

Zobacz także

Zobacz także