more_horiz
Wiadomości

"Będą realizowane w pełnym zakresie". Marlena Maląg o programach społecznych w pandemii

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 13:44
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, że programy społeczne, takie jak Rodzina 500 plus, Dobry start i Maluch plus nie są zagrożone. - Będą realizowane w pełnym zakresie pomimo trudności związanych z pandemią i miliardów złotych zainwestowanych w ochronę miejsc pracy - powiedziała minister.
Marlena Maląg podkreśliła, że programy społeczne będą realizowane w pełnym zakresie
Marlena Maląg podkreśliła, że programy społeczne będą realizowane w pełnym zakresieFoto: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej/Twitter

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbył się briefing, podczas którego mówiono o najważniejszych zmianach dla pracowników i pracodawców przewidzianych w Polskim Ładzie. Minister Marlena Maląg przypomniała, że Polski Ład wprowadził zmiany w polityce podatkowej.

Programy społeczne

Minister mówiła też o programach społecznych, takich jak uruchomiony niedawno Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz o programach działających już od kilku lat, np. Rodzina 500 plus, Dobry start, Mama 4 plus i Maluch plus.

Szefowa MRiPS zapewniła, że "te wszystkie programy w pełnym zakresie będą realizowane pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa, pomimo miliardów złotych zainwestowanych w ochronę miejsc pracy i polskiej gospodarki". - Te miliardy, które na te świadczenia są zarezerwowane, dalej będą realizowane - zapewniła.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Minister przypomniała też dziś w Programie 1 Polskiego Radia, że od soboty można składać do ZUS elektroniczne wnioski o wypłatę świadczenia w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Marlena Maląg poinformowała, że wpłynęło już 155 tys. tego typu wniosków, ale - jak zaznaczyła - "to dopiero początek".

- Szacujemy, że całym programem zostanie objętych 615 tys. dzieci, z czego w styczniu powinno być złożonych ponad 400 tys. wniosków - podkreśliła szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

Zobacz: Marlena Maląg w "Sygnałach Dnia"

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem