more_horiz
Wiadomości

"Niech przyniosą duchowe pokrzepienie". Para prezydencka złożyła życzenia wiernym Kościołów wschodnich

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 11:04
Para prezydencka złożyła życzenia duchownym i wiernym Kościołów prawosławnego i greckokatolickiego oraz innych Kościołów wschodnich w Polsce. Dziś obchodzą oni Wigilię Bożego Narodzenia.
Para prezydencka złożyła życzenia wiernym Kościołów wschodnich
Para prezydencka złożyła życzenia wiernym Kościołów wschodnichFoto: KPRP

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wskazali, że Boże Narodzenie łączy wszystkich chrześcijan w głębokim poczuciu wspólnoty.

- Niech przy wigilijnej wieczerzy, gdy będą Państwo dzielić się prosforą, wszystkie serca ogrzewa ciepło miłości i bliskości. Niech będą to święta miłe i spokojne, spędzone w rodzinnym gronie, przynoszące duchowe pokrzepienie oraz odpoczynek od codziennych wyzwań - powiedziała para prezydencka.

Duchowa tradycja

Prezydent z małżonką życzyli również "wszelkiej pomyślności na otwierającą się przyszłość" w 2022 roku, by ten rok przyniósł spełnienie nadziei i oczekiwań i pozwolił powrócić do normalności po doświadczeniach pandemii.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wyrazili szacunek dla dorobku duchowej tradycji wschodniej.

- Zajmuje ona w naszej Ojczyźnie, gdzie spotykają się kulturowe dziedzictwa Zachodu i Wschodu, bardzo istotne miejsce. Dziękujemy Państwu za troskliwe pielęgnowanie i rozwijanie tej tradycji oraz przekazujemy najlepsze, najserdeczniejsze pozdrowienia - kończy życzenia para prezydencka.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Kościół katolicki obchodzi dziś za to uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną w tradycji jako święto Trzech Króli. Pokłon mędrców złożony Dziecięciu Jezus symbolizuje pokłon ludzkości przed Bogiem Wcielonym, Królem Wszechświata.

Czytaj także:

dz

Zobacz także

Zobacz także