more_horiz
Wiadomości

Barbara Nowak wycofuje się ze swoich słów nt. szczepień. "Jestem historykiem, a nie medykiem"

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 17:01
Małopolska kurator oświaty przyznaje, że nie powinna była wypowiadać się na temat skuteczności szczepionek na COVID-19. Odniosła się w ten sposób do swojej wcześniejszej wypowiedzi w Radiu Zet, w której szczepienia nazwała "eksperymentem".
Barbara Nowak stwierdziła, że jako historyk, nie medyk, nie powinna wypowiadać się nt. szczepień przeciw COVID-19
Barbara Nowak stwierdziła, że jako historyk, nie medyk, nie powinna wypowiadać się nt. szczepień przeciw COVID-19Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Rano w wywiadzie dla Radia Zet Barbara Nowak wyraziła sprzeciw wobec planów obowiązkowego szczepienia nauczycieli. Jej zdaniem "absolutnie nie wolno kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać", a szczepienia "to jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka". Tłumaczyła również, nie są określone do końca konsekwencje stosowania "tego eksperymentu" - jak określiła szczepionki na COVID-19.

Kurator wycofuje się ze swoich słów

Na Twitterze kurator przyznała, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinna była wypowiadać się na temat szczepionki. Napisała też, że w Małopolsce "uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego".

Poproszony przez dziennikarzy o skomentowanie porannego wywiadu małopolskiej kurator oświaty, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że potępia "wszystkie tego typu braki rozumu" i zapewnił, że szczepionki nie są eksperymentem, a szczepienie zmniejsza prawdopodobieństwo zgonu covidowego 60-krotnie. Minister sam przyjął dziś trzecią, przypominającą dawkę szczepionki.

Również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odciął się od wypowiedzi małopolskiej kurator. Na Twitterze napisał, że uważa te słowa za szkodliwe i nie zgadza się z nimi. "Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień" - dodał minister Czarnek.

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem