more_horiz
Wiadomości

Pijany chciał przetestować nowe auto. Kuriozalne tłumaczenia

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 17:05
Dzień wcześniej kupił nowy samochód i chciał go przetestować. Problem w tym, że będąc kompletnie pijanym, doprowadził do kolizji na osiedlowym parkingu. 44-latek z Łaziska Górnego (województwo śląskie) z pewnością na jakiś czas będzie musiał pożegnać się z jazdą nowym samochodem, bo, mimo iż mówił policjantom, że chciał sprawdzić tylko, jak się jeździ, to i tak grozi mu mandat karny i do 2 lat pozbawienia wolności.
Pijany 44-letni mężczyzna na osiedlowym parkingu spowodował kolizję
Pijany 44-letni mężczyzna na osiedlowym parkingu spowodował kolizjęFoto: policja

Policję powiadomił o sprawie świadek zdarzenia, który widział, jak 44-latek chwiejnym krokiem zbliżał się do zaparkowanego na osiedlowym parkingu mitsubishi, a później podczas cofania uderzył tym autem w zaparkowanego w pobliżu forda.

- Na miejscu okazało się, że 44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych dzień wcześniej kupił samochód, którego nawet nie zdążył ubezpieczyć ani zarejestrować. Chciał jedynie sprawdzić, jak jeździ, jednak - jak zapewniał mundurowych - nie miał zamiaru opuszczać terenu parkingu - poinformowała w piątek policja.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało 1,84 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Kara za jazdę po alkoholu

Funkcjonariusze przypominają, że za prowadzenie auta po pijanemu, oprócz kar finansowych, grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przy tego rodzaju przestępstwach zagrożeniem dla aktywnych kierowców jest też zakaz prowadzenia samochodów - obecnie sądy najczęściej orzekają w takich przypadkach 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, jednak w przypadku wysokich stężeń alkoholu w organizmie okres ten może być znacznie dłuższy - nawet do 15 lat.

Wzrasta liczba nietrzeźwych kierowców

Jak wynika z policyjnych statystyk, w ub. roku wzrosła liczba nietrzeźwych kierowców zatrzymanych na drogach woj. śląskiego. W 2021 roku w regionie 7563 osoby zostały złapane za kierownicą po pijanemu – to prawie 2 tys. więcej zatrzymanych z tego powodu niż rok wcześniej.

bf

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem