Pogoda: będzie pochmurno, a miejscami śnieżnie. Czeka nas zimna noc
W sobotę do końca dnia na przeważającym obszarze kraju towarzyszyć nam będzie pochmurna aura. Miejscami możliwe są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W nocy temperatura wszędzie spadnie poniżej zera.
2022-01-08, 15:24
Według prognozy pogody przygotowanej przez Jakuba Garwona z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, na przeważającym obszarze kraju prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Jedynie na wschodzie Polski możliwe jest zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo rosnące do dużego.
- W całym kraju możliwe są niewielkie opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a nad morzem samego deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C. na północnym wschodzie, około 0 C. w centrum, do 3 st. C. na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków południowych - poinformował Jakub Gawron.
Pogoda. Mroźna noc
Noc będzie pogodniejsza z zachmurzeniem umiarkowanym, okresami wzrastającym do dużego. Na północnym wschodzie i południowym zachodzie możliwe są rozpogodzenia. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju i na południu pojawiać się będą słabe opady śniegu.
Temperatura spadnie od -8 st. C. na wschodzie, -4 st. C. w centrum, do -1 st. C. nad morzem. W kotlinach karpackich prognozowane są spadki temperatur do nawet -11 st. C. Lokalnie możliwe marznące mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.
REKLAMA
Wiatr będzie słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty.
- Tragiczna śnieżyca w Pakistanie. Rośnie liczba ofiar
- Nowy Jork, New Jersey i Connecticut pod śniegiem. Ogromne utrudnienia w komunikacji
Pogoda na niedzielę
W niedzielę na zachodzie i północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami słabe opady śniegu, na krańcach zachodnich także deszczu ze śniegiem. W pozostałej części kraju przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. C. na północnym wschodzie do 1 st. C. w centrum i 4 st. C. na zachodzie.
Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.
REKLAMA
jp
REKLAMA