more_horiz
Wiadomości

Polacy pozytywnie oceniają Polski Ład. Zobacz wyniki najnowszego sondażu

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 19:00
Polski Ład dobrze ocenia 48,5 proc. badanych, a źle niemal 41 proc - wynika z sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski. Jak wynika z badania, ponad połowa respondentów nie wie, jak zmienią się ich dochody w związku ze zmianami podatkowymi zawartymi w reformie.
Polski Ład dobrze ocenia 48,5 proc. badanych
Polski Ład dobrze ocenia 48,5 proc. badanychFoto: shutterstock/WAYHOME studio

Badanie opublikowano w niedzielę na stronie wp.pl. Respondentów zapytano o opinię o Polskim Ładzie. Jak wynika z sondażu, 13,2 proc. badanych ocenia rządowy program zdecydowanie dobrze, a 35,3 proc. - raczej dobrze. 21,9 proc osób ma o nim raczej złe zdanie, a 19 proc. - zdecydowanie złe. 10,5 proc. wybrało odpowiedź "nie wiem/ trudno powiedzieć".

Sondaż pokazuje też, że 54,5 proc. proc. badanych nie wie, w jaki sposób zmienią się ich dochody w związku ze zmianami podatkowymi w Polskim Ładzie, a 45,5 proc. - wie.

Wpływ na domowe finanse

Respondenci odpowiedzieli także, jak ich zdaniem Polski Ład zmieni ich finanse. Najwięcej, 28 proc. badanych, uważa, że Polski Ład nie zmieni ich finansów. Według 2,7 proc. - zmieni na zdecydowanie lepsze, a 23,2 proc. - raczej na lepsze.

Zmian na zdecydowanie gorsze spodziewa się 10,6 proc. badanych, a na raczej gorsze - 21 proc. Odpowiedź "nie wiem/ trudno powiedzieć" wybrało 14,6 proc.

WP podaje, że badanie przeprowadzono 6-7 stycznia metodą CATI.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem