more_horiz
Wiadomości

Wielkopolskie: 49-latek odpowie za molestowanie dziewczynek. Grozi mu do 12 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 16:29
49-letni Leszek S. z powiatu krotoszyńskiego jest podejrzany o popełnienie dziewięciu przestępstw o charakterze seksualnym. Mężczyzna przyznał się do skrzywdzenia trzech dziewczynek. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Krotoszynie akt oskarżenia.
Mężczyzna miał wykorzystać seksualnie 9 dziewczynek. Jedna z ofiar próbowała popełnić samobójstwo
Mężczyzna miał wykorzystać seksualnie 9 dziewczynek. Jedna z ofiar próbowała popełnić samobójstwoFoto: Shutterstock/CC7

49-latek Leszek S. usłyszał zarzuty popełnienie dziewięciu przestępstw przeciwko wolności sfery seksualnej - powiedział prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zeznania jednej z ofiar

Do przestępstw doszło w latach 2000-2014 w jego domu na terenie jednej z miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero w maju 2021 r., kiedy jedna z molestowanych wówczas dziewcząt - dzisiaj 17-latka - usiłowała popełnić samobójstwo.

W szpitalu o swoich problemach opowiedziała lekarce, która przeprowadziła rozmowę z rodzicami. Mama nastolatki natychmiast zawiadomiła krotoszyńską policję, w wyniku czego pod nadzorem prokuratury wszczęto śledztwo. Podejrzanego osadzono w areszcie.

W trakcie ustalono, że mężczyzna był spokrewniony z niektórymi dziewczynkami, zapraszał je do siebie i kazał przyprowadzać koleżanki. Wiadomo też, że jest żonaty i ma dzieci.

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji "z uwagi na charakter postępowania oraz celem uniknięcia wtórnej wiktymizacji", jak powiedział prokurator Kubiak.

Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem