X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Opieka 75 plus. Wniosek o dofinansowanie można składać do końca stycznia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 06:50
- Do końca stycznia samorządy mogą składać wniosek o dofinansowanie z programu "Opieka 75 plus" - przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zwraca uwagę, że w tegorocznej edycji programu gminy mogą otrzymać większe dofinansowanie.
Obecność bliskich w życiu seniorów jest niezwykle istotna
Obecność bliskich w życiu seniorów jest niezwykle istotnaFoto: Shutterstock/MANDY GODBEHEAR

Celem programu "Opieka 75 plus" jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat i więcej. Do skorzystania z najnowszej edycji programu zachęca minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Program jest adresowany do gmin do 60 tys. mieszkańców. Do końca stycznia można złożyć wniosek. Co istotne, w tegorocznej edycji zwiększyliśmy do 60 proc. dofinansowanie. To niezmiernie ważne, aby otoczyć opieką osoby starsze, potrzebujące tego wsparcia - podkreśla minister.

Ogromne zainteresowanie 

Szefowa MRiPS zwraca uwagę, że liczba seniorów korzystających z programu stale rośnie.

- Zapewnienie pomocy osobom starszym, zwłaszcza z małych gmin jest niezmiernie istotne, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie ubiegłoroczną edycją programu. Dzięki tegorocznej edycji wsparciem będzie można objąć nie tylko osoby, które już wcześniej korzystały z programu i będą go kontynuowały, ale też osoby starsze, które po raz pierwszy skorzystają z usług opiekuńczych - powiedziała Marlena Maląg.

Gminy, które przystąpią do realizacji programu, uzyskają finansowe wsparcie do 60 proc. przewidywanych kosztów realizacji ich zadania własnego o charakterze obowiązkowym wynikającym z ustawy o pomocy społecznej w zakresie realizacji usług opiekuńczych.

Czytaj także:


Zobacz także: Marlena Maląg gościem Programu 3 Polskiego Radia

jbt