more_horiz
Wiadomości

"Jeźdźmy ostrożnie". Apel o bezpieczne spędzenie ferii zimowych

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:42
Ministrowie: infrastruktury, edukacji i nauki oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego zaapelowali o bezpieczne spędzenie ferii zimowych. Już w ten poniedziałek rozpoczynają się one w pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim.
Alvin Gajadhur: na drogach będą wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci na wyjazdy zorganizowane
Alvin Gajadhur: na drogach będą wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci na wyjazdy zorganizowane Foto: shutterstock/New Africa

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w trakcie konferencji prasowej poświęconej bezpieczeństwu w trakcie zimowego odpoczynku, iż wierzy, że obostrzenia pandemiczne będą przestrzegane. - Ten tydzień napawa optymizmem. Ale to wszystko dlatego, że to bezpieczeństwo w szkołach jest na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy przekonani, że także w okresie ferii zimowych to bezpieczeństwo będzie zapewnione wszędzie tam, gdzie wyjazdy będą organizowane - dodał.

"Zrobimy wszystko, żeby na drogach było bezpiecznie"

Z kolei o przestrzeganie zasad ruchu drogowego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zwrócił się do rodziców, którzy na zimowe ferie jadą wraz ze swoimi dziećmi. - Jeźdźmy ostrożnie, rozpoczynajmy ferie już w momencie wyjazdu. Bądźmy uprzejmi dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie spieszmy się, może dojedziemy godzinę później, ale na pewno dojedziemy bezpiecznie - mówił szef resortu infrastruktury.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur przypomniał, że na drogach będą wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci na wyjazdy zorganizowane. - Inspekcja Transportu Drogowego zrobi wszystko, żeby na polskich drogach w czasie ferii było bezpiecznie. Naszym priorytetem są kontrole autokarów, które będą przewoziły dzieci na zimowy wypoczynek. One się będą odbywały albo przed wyjazdem, albo na głównych szlakach komunikacyjnych. Ważne jest, aby kierowcy byli wypoczęci, byli trzeźwi, aby stan techniczny pojazdów był właściwy - mówił Alvin Gajadhur.

Ferie zimowe potrwają do 27 lutego, kiedy odpoczynek zakończą uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Posłuchaj
00:14 11499358_3.mp3 Przemysław Czarnek: ten tydzień napawa optymizmem (IAR)
Posłuchaj
00:17 11499358_2.mp3 Andrzej Adamczyk: jeźdźmy ostrożnie, rozpoczynajmy ferie już w momencie wyjazdu (IAR)
Posłuchaj
00:20 11499358_1.mp3 Alvin Gajadhur: Inspekcja Transportu Drogowego zrobi wszystko, żeby na polskich drogach w czasie ferii było bezpiecznie (IAR)

Czytaj więcej:

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem