more_horiz
Wiadomości

"Prawdziwie pogański duch". Abp Jędraszewski krytycznie o ideologii gender

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 21:41
Arcybiskup Marek Jędraszewski przypomniał nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego o niezastąpionej roli rodziny, gdzie rodzi i tworzy się społeczeństwo, gdzie kształtują się postawy. W ramach peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu metropolita krakowski przewodniczył mszy świętej.
Abp Marek Jędraszewski: w imię ideologii gender może zależeć czy ktoś jest mężczyzną, czy jest kobietą i w jakiś tam związkach będzie żył
Abp Marek Jędraszewski: w imię ideologii gender może zależeć czy ktoś jest mężczyzną, czy jest kobietą i w jakiś tam związkach będzie żyłFoto: Twitter/Archidiecezja Krakowska

W homilii arcybiskup nawiązał do tekstu błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, w którym odnosił się on do polityki PRL niszczącej rodzinę. - Jeżeli będzie dochodziło do kryzysu rodziny, do tego, że będą puste kołyski i przez to także smutne domostwa, to jest to przejmujący, ale niestety nieunikniony znak tego, że puste będą ulice naszych miast i wsi - mówi abp Marek Jędraszewski.

"Prawdziwie pogański duch"

Zaznaczył, że mimo dziesięcioleci, które upłynęły od powstania tekstu, jest on nadal aktualny. Jak mówił wiele dziś usiłowań, by niszczyć rodzinę, by kołyski były puste, by oddzielić dzieci i młodzież od rodziców, by przekonać młodych, że sakrament małżeństwa nie ma sensu. - Ileż przekonania, które próbuje się sączyć, że nie tylko rodzina jest mało ważna, ale to od naszego kaprysu, w imię ideologii gender może zależeć czy ktoś jest mężczyzną, czy jest kobietą i w jakiś tam związkach będzie żył. Prawdziwie pogański duch, niewychodzący z fundamentów dekalogu - podkreślał.

Posłuchaj
00:22 11500001_2.mp3 Arcybiskup Marek Jędraszewski o kryzysie rodziny (IAR) 

Peregrynacja Ikony Świętej Rodziny wpisuje się w przeżywany w Kościele Rok Rodziny Amoris Laetitia, który zakończy się 26 czerwca spotkaniem delegacji rodzin z papieżem Franciszkiem. To również data zakończenia peregrynacji Ikony w archidiecezji krakowskiej, która odbędzie się w Sanktuarium świętego Jana Pawła II Krakowie.

Posłuchaj
00:26 11500001_1.mp3 Metropolita krakowski o pogańskim duchu związanym z ideologią gender (IAR) 

Mapa i harmonogram peregrynacji Ikony Świętej Rodziny znajduje się na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej.

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem