more_horiz
Wiadomości

Tektura zamiast tylnej szyby. Tak kierowca wiózł dzieci do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:16
Policyjny patrol ruchu drogowego w Wiśniewie niedaleko Mławy zatrzymał w piątek autobus z tekturą zamiast tylnej szyby. Kierowca autobusu, który chwilę wcześniej przywiózł dzieci do szkoły, został ukarany mandatem. Sprawa trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Policyjny patrol ruchu drogowego w Wiśniewie niedaleko Mławy zatrzymał autobus z tekturą zamiast tylnej szyby
Policyjny patrol ruchu drogowego w Wiśniewie niedaleko Mławy zatrzymał autobus z tekturą zamiast tylnej szybyFoto: KPP w Mławie

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, zatrzymany autobus należy do przewoźnika z Przasnysza. Interweniujący policjanci wydali zakaz jego dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie. W pojeździe nie było tylnej szyby. Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce. Podczas kontroli okazało się, że miejsca dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele - przekazała rzeczniczka mławskiej policji.

Wzmożone kontrole drogowe

Jak podkreśliła, interweniujący na miejscu funkcjonariusze przyznali, że nie spotkali się jeszcze z przypadkiem takiego rodzaju usterki w autobusie, którym przewożone są dzieci.

- Kierujący autobusem, 61-letni mieszkaniec Mławy, został ukarany mandatem. Policjanci wydali także zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny - dodała asp. szt. Pawłowska. Jak zaznaczyła, sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

Rzeczniczka mławskiej policji przypomniała, że wkrótce, bo 17 stycznia, rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 27 lutego. - W trosce o bezpieczeństwo dzieci mławscy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe. Pod szczególnym policyjnym nadzorem będą autokary oraz busy przewożące dzieci na wypoczynek - oznajmiła asp. szt. Pawłowska

Posłuchaj
00:20 11501175_1.mp3 Mława: Drogówka, kontrole autobusów (IAR)

Czytaj więcej:

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem