X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik MSZ: Warszawa i Kijów współpracują w celu zlokalizowania źródeł ataku cybernetycznego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 18:33
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina zapewnił o pełnym wsparciu, jakie Polska udziela Ukrainie po ataku hakerskim. Rzecznik MSZ dodał, że to nie pierwszy atak, którego Kijów doświadczył w ostatnim czasie, a na cyberataki narażony jest także nasz kraj. 
Łukasz Jasina powiedział, że Warszawa i Kijów współpracują w celu zlokalizowania źródeł ataku cybernetycznego
Łukasz Jasina powiedział, że Warszawa i Kijów współpracują w celu zlokalizowania źródeł ataku cybernetycznegoFoto: Shutterstock/New Africa/TT/@olgatokariuk

Łukasz Jasina powiedział, że Warszawa i Kijów współpracują w celu zlokalizowania źródeł ataku. - Polska i Ukraina pozostają w kontakcie i przeprowadzone zostaną odpowiednie śledztwa - przekazał. Polska dyplomacja zaznacza, że ataku dokonali zagraniczni prowokatorzy. Resort spraw zagranicznych będzie na bieżąco informował o wynikach prac służb, które badają sprawę.

Rzecznik MSZ przekazał również, że Polska wraz z sojusznikami wypracowuje wspólne oświadczenie w odpowiedzi na hakerski atak na Ukrainę. Podkreślił, że nasz kraj - dzięki członkostwu w NATO - w sprawach cyberbezpieczeństwa również korzysta ze wsparcia innych państw Sojuszu.

Atak na ukraińskie strony rządowe

W piątek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko poinformował, że hakerzy zaatakowali ukraińskie strony rządowe. Do zmasowanego ataku doszło nocą z czwartku na piątek. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przekazała, że na głównej stronie zaatakowanych serwisów pojawiały się komunikaty "o prowokacyjnym charakterze". "Przy tym zawartość stron nie została zmieniona, a według naszych informacji nie doszło do wycieku danych osobowych" - dodano.

Po wejściu na stronę MSZ pojawiał się komunikat w trzech wersjach językowych: po ukraińsku, rosyjsku i po polsku - informuje Interfax-Ukraina. Napisano w nim: "Ukrainiec! Wszystkie twoje dane osobowe zostały przesłane do wspólnej sieci. Wszystkie dane na komputerze są niszczone, nie można ich odzyskać. Wszystkie informacje o tobie stały się publiczne, bój się i czekaj na najgorsze. To za twoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Za Wołyń, za OUN UPA, Galicję, Polesie i za tereny historyczne". Obecnie strona nie otwiera się.

Posłuchaj
00:25 11501803_1.mp3 Łukasz Jasina o ataku cybernetycznym: stoimy w pełni po stronie Ukrainy (IAR)

Czytaj także:

kp

Czytaj także

Cyberatak na Ukrainę. Szef dyplomacji UE zapowiedział, że Unia pomoże stawić mu czoła

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 12:26
- Zmobilizujemy wszystkie nasze zasoby, by pomóc Ukrainie w stawieniu czoła temu atakowi cybernetycznemu. Niestety wiedzieliśmy, że może do tego dojść - mówił szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell podczas rozmowy z dziennikarzami w mieście Brest we Francji, gdzie w piątek odbywa się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie MSZ stanowczo potępiło atak hakerski na ukraińskie strony rządowe

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 14:23
Z niepokojem przyjmujemy informacje o ataku cybernetycznym na ukraińskie strony rządowe, stanowczo potępiamy wszelkie działania, których rezultatem jest szerzenie dezinformacji oraz zakłócanie funkcjonowania instytucji państwowych - oświadczył w piątek rzecznik MSZ Łukasz Jasina.
rozwiń zwiń