more_horiz
Wiadomości

SG: zakończyła się misja przedstawicieli Republiki Konga. Zidentyfikowano 24 cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 21:17
- Zakończyła się misja identyfikacyjna prowadzona w Polsce przez przedstawicieli Demokratycznej Republiki Konga. Podczas misji zweryfikowano tożsamość 24 cudzoziemców - poinformowała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.
SG zatrzymała obywatela Ukrainy, który pomagał migrantom nielegalnie przekroczyć granicę
SG zatrzymała obywatela Ukrainy, który pomagał migrantom nielegalnie przekroczyć granicęFoto: Twitter.com/@Straz_Graniczna

Przedstawiciele Demokratycznej Republiki Konga przylecieli do Polski w poniedziałek, by zidentyfikować swoich obywateli zatrzymanych podczas nielegalnego przekraczania granicy. Ich misja zakończyła się w środę. Przez ten czas zweryfikowano tożsamość 24 cudzoziemców przebywających w strzeżonych ośrodkach. - Wszyscy z nich nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski - zaznaczyła por. Michalska.

Osoby te nie posiadały dokumentów tożsamości, ale podawały się za obywateli Konga. Efektem zakończonej misji jest potwierdzenie, że obywatelstwo tego kraju mają 23 osoby.

- Otrzymają zastępcze dokumenty podróży - wyjaśniła rzecznik SG. - Ponadto jeden z cudzoziemców okazał się obywatelem innego kraju - Kamerunu, natomiast jedna osoba podająca się za osobę małoletnią okazała się osobą pełnoletnią - dodała.

Czym jest misja identyfikacyjna?

Misja identyfikacyjna została zorganizowana przy współpracy z Agencją Frontex, której rolą jest koordynowanie czynności związanych z inicjowaniem, realizacją oraz finansowaniem tych misji.

- Misje identyfikacyjne polegają na przeprowadzeniu przez ekspertów reprezentujących dany kraj rozmów z cudzoziemcami, którzy nie posiadają dokumentów tożsamości, celem potwierdzenia ich obywatelstwa i tożsamości oraz uzyskania zastępczych dokumentów podróży - zaznaczyła por. Michalska.


Zobacz także: por. Anna Michalska w Polskim Radiu 24

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem