more_horiz
Wiadomości

Kamil Bortniczuk i Społeczna Rada Sportu. W lutym poznamy jej pełny skład

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 18:22
W lutym formalnie rozpocznie działalność Społeczna Rada Sportu przy ministrze sportu i turystyki. O jej utworzeniu poinformował szef resortu Kamil Bortniczuk. Jak przekazał "doradztwo i konstruktywna krytyka ze strony środowiska sportowego jest bardzo potrzebna". - Wsłuchuję się w głosy środowiska i cenię opinie sportowców - zapewnił. 
Europoseł PiS, członek prezydium PKOl Ryszard Czarnecki, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz były środkowy reprezentacji Polski Marcin Możdżonek o powstaniu Społecznej Rady Sportu
Europoseł PiS, członek prezydium PKOl Ryszard Czarnecki, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz były środkowy reprezentacji Polski Marcin Możdżonek o powstaniu Społecznej Rady Sportu Foto: PAP/Leszek Szymański

Podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki szef resortu Kamil Bortniczuk powiedział, że Rada Sportu ma być platformą wymiany pomysłów, doświadczeń i spostrzeżeń. - Chciałbym, aby w składzie Rady była reprezentowana większość najbardziej znaczących dyscyplin oraz większość największych związków sportowych, byśmy mieli wymianę myśli, nikt wszystkiego nie wie, dlatego do pracy przyda się wsparcie - zaznaczył. 

"Głos sportowców jest bardzo ważny"

Przewodniczącym Społecznej Rady Sportu będzie Marcin Możdżonek, siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski. Jak mówił, zgodził się na przyjęcie nowej funkcji bez wahania.

Myślę, że jest to funkcja, dzięki której ja, jak i moi koledzy i koleżanki, będziemy mieć wpływ na to, co dzieje się w polskim sporcie, a dzieje się w nim dużo, mam nadzieję, że będzie działo się jeszcze więcej - podkreślił Marcin Możdżonek i zaznaczył, że "głos sportowców jest bardzo ważny". Jak zapowiedział "będziemy opiniować, z całą pewnością konstruktywnie się spierać, na czym polski sport może tylko zyskać". 

Pierwsze posiedzenie w połowie lutego 

W Radzie będzie maksymalnie trzydziestu członków. Będzie miała trzech wiceprzewodniczących: europosła Ryszarda Czarneckiego, byłego żużlowca Tomasza Golloba oraz byłego piłkarza ręcznego Sławomira SzmalaPierwsze posiedzenie odbędzie się w połowie lutego, wtedy będzie znany pełen skład.

Posłuchaj
00:24 11514125_2.mp3 Marcin Możdżonek o powstaniu Społecznej Rady Sportu (IAR) 

Minister Kamil Bortniczuk powiedział, że w Radzie będą m.in.: Otylia Jędrzejczak, Monika Pyrek, Bożena Karkut, Mariusz Czerkawski, Rafał Kubacki, Sebastian Chmara, Łukasz Koszarek oraz Cezary Kulesza. Gremium będzie spotykać się nie rzadziej niż raz na kwartał.

Posłuchaj
00:21 11514125_1.mp3 Kamil Bortniczuk o Społecznej Radzie Sportu (IAR) 

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także