more_horiz
Wiadomości

Żaryn odpowiada Giertychowi. "Obrzydliwe jest granie śmiercią człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 14:30
"Pan mecenas, czuły na punkcie swojego dobrego imienia, nie ma hamulców, by w zw. ze śmiercią drugiej osoby szerzyć insynuacje na potrzeby polityczne." - napisał na Twitterze rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Odniósł się w ten sposób wpisu Romana Giertycha.
Stanisław Żaryn odpowiedział na Twitterze na insynuacje Romana Giertycha
Stanisław Żaryn odpowiedział na Twitterze na insynuacje Romana GiertychaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik, PAP/Marcin Gadomski

Portal tvn24.pl podał informację, że na początku tygodnia zmarł dyrektor pionu techniki CBA, który odpowiadał za uruchomienie systemu Pegasus i jego działania przez pierwsze lata.

"Zmarł w poniedziałek, chodzi o kwestie zdrowotne. Nie mamy pełnych informacji, bo rodzina nie chce się komunikować z aktualnym kierownictwem CBA" - czytamy na portalu tvn24.pl, który powołuje się na anonimową wypowiedź jednego z funkcjonariuszy Biura.

"Nie do pomyślenia"

Ten artykuł udostępnił na Twitterze m.in. Roman Giertych, który opatrzył ją komentarzem: "Czyli jednego świadka mniej. Co za przypadek!".

Na wpis byłego polityka odpowiedział Stanisław Żaryn, który zarzucił mu brak hamulców. "Pan mecenas, czuły na punkcie swojego dobrego imienia, nie ma hamulców, by w zw. ze śmiercią drugiej osoby szerzyć insynuacje na potrzeby polityczne." - napisał na Twitterze.

"Obrzydliwe jest granie śmiercią człowieka i wikłanie jej w bieżącą kampanię polityczną. Śmierć b. Dyrektora z CBA to dla opozycji pretekst do insynuacji i dalszych ataków na rząd" - stwierdził w kolejnym wpisie Stanisław Żaryn. "Nie do pomyślenia" - dodał.

Czytaj także:

dz/tvn24.pl, Twitter

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem