more_horiz
Wiadomości

"Dziś zapadnie decyzja". Rzymkowski o przejściu szkół na tryb zdalny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 12:19
Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, pytany o wprowadzenie nauki zdalnej, powiedział, że "wzrost zachorowań w V fali i nowy wariant koronawirusa omikron zmuszają nas do podjęcia bardzo niepopularnych decyzji". - O skali tych decyzji poinformuje zapewne dziś minister prof. Przemysław Czarnek - dodał.
Do połowy stycznia zaszczepionych zostało 57 proc. uczniów w wieku 11-18 lat (najwięcej w starszej grupie wiekowej) i 8,5 proc. dzieci w wieku 5-11 lat.
Do połowy stycznia zaszczepionych zostało 57 proc. uczniów w wieku 11-18 lat (najwięcej w starszej grupie wiekowej) i 8,5 proc. dzieci w wieku 5-11 lat. Foto: shutterstock.com/Studio Romantic

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski powiedział we wtorek w Olsztynie, że "z jego wiedzy wynika", iż aktualnie "trwają rozmowy pomiędzy szefami resortów zdrowia i edukacji ws. wprowadzenia nauki zdalnej".

- Jak będzie decyzja wynegocjowana, to zostanie zakomunikowana - powiedział Rzymkowski, pytany o wprowadzenie nauki zdalnej w związku ze wzrostem fali zachorowań na koronawirusa.

- Bardzo nam wszystkim zależy na tym, by nauka stacjonarna w jak najszerszym stopniu funkcjonowała. Mamy doskonałą świadomość i wiedzę na temat negatywnych skutków nauki zdalnej, ale sytuacja jest od nas zupełnie niezależna, tzn. wzrost zachorowań w V fali i nowy wariant koronawirusa omikron zmuszają nas do podjęcia bardzo niepopularnych decyzji. O skali tych niepopularnych decyzji dzisiaj poinformuje prof. Przemysław Czarnek - powiedział na konferencji prasowej wiceminister Rzymkowski.

Czytaj także:

Skala wyszczepienia uczniów

Pytany o skalę wyszczepienia uczniów przyznał, że do połowy stycznia zaszczepionych zostało 57 proc. uczniów w wieku 11-18 lat (najwięcej w starszej grupie wiekowej) i 8,5 proc. dzieci w wieku 5-11 lat. W ocenie Rzymkowskiego resort przeprowadził "szeroką akcję promocji szczepień", a materiały, jakie już powstały, są wciąż dostępne.

- Są szkoły, w których 100 proc. uczniów i nauczycieli jest zaszczepionych i te szkoły ani jeden dzień nie były w trybie hybrydowym, czy zdalnym. To pokazuje, że warto się szczepić - powiedział Rzymkowski.

Posłuchaj
00:25 11520191_1.mp3 MEiN: nauka stacjonarna może zostać ograniczona, a decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych godzinach (IAR)

Koronawirus w Polsce

We wtorek w Polsce odnotowano 36 995 nowych przypadków koronawirusa, zmarły 252 osoby z COVID-19. Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4,5 mln zakażeń, zmarło ponad 104 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE: Przemysław Czarnek o nauce zdalnej

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem