more_horiz
Wiadomości

"Ustawę Hoca" zastąpi inny projekt? Ryszard Terlecki o środowym posiedzeniu Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 00:55
Jak poinformował wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, w środę prawdopodobnie wpłynie projekt ustawy, który zastąpi projekt "lex Hoc".
Ryszard Terlecki o środowym posiedzeniu Sejmu: prawdopodobnie wpłynie projekt ustawy, który zastąpi projekt lex Hoc
Ryszard Terlecki o środowym posiedzeniu Sejmu: prawdopodobnie wpłynie projekt ustawy, który zastąpi projekt "lex Hoc"Foto: M.Moira/Shutterstock

Ryszard Terlecki po wieczornym posiedzeniu Prezydium Sejmu przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że zamiast projektu "lex Hoc" we środę "prawdopodobnie" wpłynie projekt, który go zastąpi.

Będzie on trochę inny, ale dotyczyć będzie tych samych problemów - stwierdził wicemarszałek Sejmu. Zapytany przez dziennikarzy, po co jest potrzebny nowy projekt, skoro ma on dotyczyć tych samych problemów, Terlecki odpowiedział: "Bo on jest inny niż ten, który dotąd był w Sejmie". Nie odpowiedział jednak na pytanie, jakie zmiany będzie zawierał nowy projekt.

Tomasz Latos o "ustawie Hoca"

"Ustawa Hoca" ma umożliwić pracodawcom wymaganie od zatrudnionych negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Testowaniu, które w myśl projektu miałoby być bezpłatne, nie podlegaliby zaszczepieni lub ozdrowieńcy z COVID-19. O tym, że może pojawić się nowy covidowy projekt, mówił po spotkaniu rządzących z opozycją w Kancelarii Premiera poseł PiS, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos.

- Pojawiały się różnego rodzaju propozycje związane właśnie z doprecyzowaniem przepisów, które są w ustawie grupy, którą reprezentuje poseł Hoc. Stąd też otwartym pozostaje pytanie co ewentualnie będzie mogło podlegać nowelizacji tej ustawy pana posła, co pojawi się jako osobny akt prawny, wydaje mi się, że będzie musiał tak czy inaczej powstać osobny akt prawny - tłumaczył polityk.

Posłuchaj
00:24 Tomasz Latos pojawiają się propozycje dot. doprecyzowania przepisów proponowanych przez Czesława Hoca (IAR).mp3 Tomasz Latos: pojawiają się propozycje dot. doprecyzowania przepisów proponowanych przez Czesława Hoca (IAR)

Czytaj także:

ms


Zobacz także

Zobacz także