more_horiz
Wiadomości

Mgła i gołoledź rano, może powiać. Zobacz prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 06:46
W piątek rano prognozujemy zachmurzenie całkowite, z możliwymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. W ciągu dnia temperatura maksymalna będzie się wahać od 4 st. C w centrum i na północnym zachodzie do 0 stopnia na wschodzie kraju - przekazała synoptyk IMGW Anna Woźniak.
IMGW wydał alerty pierwszego, najniższego stopnia dla pięciu województw w związku z gęstą mgłą
IMGW wydał alerty pierwszego, najniższego stopnia dla pięciu województw w związku z gęstą mgłąFoto: shutterstock.com/Montypeter

IMGW przewiduje, że w piątek rano na wschodzie kraju spadnie deszcz ze śniegiem. Należy się też spodziewać opadów marznącego deszczu, który będzie powodował gołoledź.

- W wielu miejscach silne zamglenia i mgły, które będą ograniczały widoczność do 200 metrów - dodała synoptyk.

Reszta dnia

Po południu IMGW przewiduje wiatr południowo-zachodni, "wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego" - zaznaczyła Anna Woźniak.

- Wieczorem strefa przelotnych opadów deszczu i deszczu ze śniegiem będzie się przemieszczać z północnego zachodu do centrum kraju - powiedziała synoptyk. Ponadto na wschodzie wystąpią opady deszczu oraz mżawki, których konsekwencją będzie gołoledź.

Jak wskazała synoptyk IMGW, w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C na wschodzie i 4 stopnie na północnym zachodzie oraz w centrum.

- Prognozowana temperatura minimalna w nocy wyniesie -1 st. C na południowym wschodzie, 1 stopień w centrum, 2 st. na zachodzie - stwierdziła Anna Woźniak. - Wiatr umiarkowany, dość silny południowo-zachodni i zachodni. W porywach na Wybrzeżu i południowym zachodzie do 70 km/h - dodała. Na pozostałym obszarze kraju porywy wiatru sięgną 65 km/h.

IMGW dziś prawdopodobnie wyda ostrzeżenia meteorologiczne związane z silnym wiatrem. Zostaną nimi objęte północne województwa Polski oraz południowe krańce województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.
Niż Queena będzie oddziaływał na pogodę w Polsce do najbliższego poniedziałku. Później synoptycy prognozują poprawę pogody i znaczny wzrost temperatury, miejscami nawet do 12 stopnia Celsjusza powyżej zera.

dz

Zobacz także

Zobacz także